abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 15:11 | IT novinky

    Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nasazení Linuxu

    Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:44 | Nová verze

    Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    6.7. 23:44 | Nová verze

    Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    6.7. 19:44 | Komunita

    Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.7. 20:22 | Zajímavý software

    Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 367 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.7.2006 09:15 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Pomoc při výběru groupware pro firmu
    Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem IS / ERP /CRM nebo aspoň Groupware systémem.

    Výchozí stav:

  • mailserver (CentOS - qmail + cyrus-imap, Apache, MySQL vsftpd atd.)
  • datový server (CentOS - samba, sdílené kalendáře přes WebDAV, Apache, MySQL atd.)
  • winserver (nutný pro některé staré síťové aplikace :-(

    Požadavky:
    GNU/GPL (Open Source) software serverová část pro Linux, klientská část nezávislá - nejlépe přes web rozhraní čeština v aplikacích (na straně klientů) výhodná by bylo „přidání do stávajícího stavu“

    Nadstandard:
    možnost přístupu „z venčí“ např. pro obchodního zástupce možnost práce offline (např. na notebooku na cestě) a pozdější synchronizace po připojení.

    Výchozí bod:
    Z počátku jsem měl dva důvody. Prvním bylo to, že jsem kdysi byl u implementace informačního systému. Ten byl psán od nuly, fungoval přes webové rozhraní. Byl velmi rychlý. Zákazník řekl: chci tam mít toto - a bylo to tam. Chtěl jsem získat podklady, abych se do něčeho podobného pustil, ale nedostal jsem je (nebylo to free...). Protože nemám čas a síly začínat sám něco podobného, začal jsem hledat nějaká „předpřipravená“ řešení. Ve firmě navíc vyvstala potřeba nového účetního programu. Hledal jsem tedy účetní aplikace pro Linux (HoneyCalc, Alfa, Economy... a mnohé další). Měl jsem ve firmě předváděčku z Abry a z Smart4web (ten se nejvíc blížil mé představě, ale to už nebyl jen účetní program - a hlavně ta cena (!). Zkoušel jsem tedy Economy10, ale nepodařilo se mi je v CentOSu rozběhnout (dodatečně jsem zjistil, že problém byl ve změně defaultního hesla v novější verzi Firebird serveru). V mezičase jsem rozjel alespoň společné sdílení kalendářů přes WebDAV. Rád bych ale využil možnosti týmové spolupráce.

    O čem uvažuji:

  • Open-Xchange a také zde / SLOX
  • phpGroupWare
  • more.groupware
  • eGroupware
  • OOoglow - to je ale zatím nepoužitelné
  • Ivata
  • TUTOS
  • Kolab2
  • ...

    Děkuji za Vaše rady / zkušenosti:
    Chci se zeptat, jestli něco z toho někdo provozjete? Jaké máte zkušenosti? Nebo byste doporučili něco jiného? Rád bych slyšel Vaše připomínky zeptal se na Vaše zkušenosti s instalací, konfigurací a funkčností. Děkuji moc za reakce.

  • V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.