abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 00:11 | IT novinky

    Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 389 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.7.2006 16:22 Ripper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak vytvorit sdileny adresar pro vice uzivatelu
    zajimalo by me, kde jsem napsal, ze prava souboru maji vliv na to, zda ho lze smazat. ze to porad opakujete, i kdyz jsem napsal, ze se nedomnivam, ze to tak je. zrejme jste si to spatne vylozil.

    kazdopadne, zda se mi, ze si pletete priciny a reseni. ja opravdu nepotrebuji znat priciny problemu s pravy pri presunu souboru. me zajima, jak to vyresit. nebo, jestli to vubec vyresit lze. nechci odkazy na dokumentaci systemu a ucebnice, chci odkaz na reseni problemu. nechci manual, chci odkaz na program, ktery umozni pracovat se systemem, aniz bych se musel stat guru. pc je pro lidi, a ne lidi pro pc. musite si uvedomit, ze 99% lidi neni ochotno venovat sprave pc vic casu, nez pouzivani pc samotneho, protoze by to bylo postaveny na hlavu, ze? pokud si tohle neuvedomujete, tak na foru spise skodite nez pomahate, protoze lidi jenom odrazujete. pokud mate takove vedomosti, ale nejste schopen jednoduse napsat napr. "1. presouvani souboru vyresit nelze; 2.kopirovani vyresit lze za pouziti acl", pripadne pridat odkaz na acl tutorial, tak je mozna lepsi nepsat vubec nic, nez jen lidem nadavat jak jsou hloupi, ze nestravili roky studiem unixu.

    omlouvam se jestli to zni hrube, ale zatim jsem se od vas krome RTFM dozvedel akorat ze pripadne reseni by mohlo byt acl, vznikly problem jste mi vyresit nepomohl, a mezitim bylo par mlhavych vet o pravech pri presunu souboru, ktere jsem naprosto nepochopil. takze mi doted neni jasne, jestli budu moct kdy presunout soubor z domovskeho adresare do sdileneho tak, aby byl pristupny vsem. misto abyste napsal jednou jasnou vetu "neni to mozne/je to mozne(par slov jak)", tak aby to pochopil i naprosty noob, a vase zprava by mela tisickrat vetsi informacni hodnotu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.