abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | Komunita

    Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:55 | IT novinky

    Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | IT novinky

    Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    dnes 04:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:22 | Pozvánky

    Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Zajímavý software

    GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Pozvánky

    V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Bezpečnostní upozornění

    Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:22 | Pozvánky

    Na webu konference Den IPv6 2026, která se uskuteční 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, je nyní k dispozici kompletní program této tradiční akce věnované tématům spojeným s protokolem IPv6. Na celodenní pásmo přednášek je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek 242 korun. Registrační formulář najdou zájemci opět na webu akce. Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1596 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    4.1.2007 11:47 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše System nerozezna mikrofon?
    Mam nasledujici problem s mikrofonem ... co mne tak napadlo, tak zrejme system "nevidi" mikrofon jako zdroj zvuku.

    Integrovana zvukovka na zakladni desce (MB Intel D945PSNLK Sandusky), v alsamixeru se zvukovka identifikuje jako HDA Intel, Chip SigmaTel STAC9221 A1. V pocitaci je jen jedna zvukovka, ta integrovana. Distribuce Fedora Core 5.

    Mam pocit, ze jsou nainstalovane jak ALSA, tak i OSS drivery (ve Skypu mi je da vybrat pod nastavenim -> Sound Devices), at s alsa, tak i s oss jsem slysel prichozi test call, ne vsak sebe.

    Zkousel jsem KRec, s ruznym nastavenim KMix, ale vzdy jen ticho.

    Mikrofon jsem zkousel ve vedlejsim pocitaci a je funkcni, zapojeny do MIC diry na desce.

    Zvuk v pocitaci (napr. prehravani audio souboru) funguje. MIC jsem do teto doby nezkousel.

    V alsamixer mi to pod zalozkou 'capture' nabizi Capture a Mux, oboje na 100, v zalozce 'all' krome jineho pribyla i polozka Input Source - Mic, ale nema indikator hlasitosti, pri mackani sipek se cykli napisy Mic, Front Mic, Line. Ani u jednoho se neobjevi nastavitelny indikator hlasitosti. SPACE, ktery by mel zvolit zdroj nahravani, nedela na teto polozce nic.

    arecord -l vypise nasledujici: **** List of CAPTURE Hardware Devices **** card 0: Intel [HDA Intel], device 0: STAC92xx Analog [STAC92xx Analog] Subdevices: 2/2 Subdevice #0: subdevice #0 Subdevice #1: subdevice #1

    Jeste par dalsich vypisu, co jsem nasel v jinych threadech, co by se treba mohly hodit: lspci | grep audio -i 00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)

    lsmod | grep snd snd_hda_intel 52185 2 snd_hda_codec 175041 1 snd_hda_intel snd_seq_dummy 37061 0 snd_seq_oss 66241 0 snd_seq_midi_event 41025 1 snd_seq_oss snd_seq 89825 5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi_event snd_seq_device 42833 3 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq snd_pcm_oss 85457 0 snd_mixer_oss 50881 1 snd_pcm_oss snd_pcm 126409 3 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_oss snd_timer 59465 2 snd_seq,snd_pcm snd 97129 13 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_seq_oss,snd_seq,snd_seq_device,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_timer soundcore 44129 1 snd snd_page_alloc 44497 2 snd_hda_intel,snd_pcm

    Diky za kazdou radu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.