abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:55 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.28.0. Z novinek lze vypíchnout novou třídu machine.CAN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:22 | Komunita

    Michael Meeks, CEO společnosti Collabora, na apríla oznámil, nebyl to ale apríl, že nadace The Document Foundation zastřešující vývoj kancelářského balíku LibreOffice vyloučila ze svých řad všechny zaměstnance a partnery společnosti Collabora, tj. více než třicet lidí, kteří po mnoho let přispívali do LibreOffice. Nadace The Document Foundation po několika dnech publikovala oficiální vyjádření. Přiznává pochybení při zakládání

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    6.4. 05:33 | Pozvánky

    Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že v úterý 14. dubna (změna!!!) od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout

    … více »
    bkralik | Komentářů: 3
    5.4. 23:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.4. 23:00 | Zajímavý projekt

    VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    5.4. 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    5.4. 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    4.4. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1236 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    3.12.2007 20:12 František Ryšánek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba ma problem s velkym poctom uzivatelov
    1) v tom logu je vidět několik hlášek okolo oplocků. Určitě bych především řekl Sambě, aby nepoužívala oplocky, jak už tady někdo uvedl.

    2) přimlouvám se velmi důrazně za výměnu síťovky, Realtek->Intel. To rozhodně neuškodí. S Realtekem mám jednu či dvě specifické špatné zkušenosti i s poměrně triviálním FTP provozem (jediná TCP relace). Záhadná průchodnost cca 30%. 3com je taky lepší než drátem do oka, ale Intel gigabit, desktopový nebo lépe serverový, to je sázka na jistotu. BTW, ten Realtek je stovka nebo gigáč? Mít fileserver pro 150 uživatelů se stovkovou síťovkou, to mi přijde jako masochismus. Zejména, když nad tím má chodit starožitná databáze.

    3) vám se podařilo donutit Windows 98, aby chodily uspokojivě na třech subnetech najednou? Jako že tři síťovky v jedné krabici? (Pokud se nepletu tak W98 neuměly víc subnetů na jediné síťovce.) To je dost divočina. Takhle jsem je netrápil snad ani ve svých hovězích letech, kdy jsem měl sklon ke zbytečným experimentům :-)

    4) není na čase ty sítě nějak přečíslovat a učesat? Používáte DHCP? Pokud už to musí být různé subnety, což určitě často dává smysl, tak jistě není problém propojit to přes router. Jestli to bude Linux nebo Cisco, to je dost jedno. Fakt je, že přes router neprolezou wokenní workgroupy, ale pokud Vám samba funguje jako WINS nebo provozujete "NT doménu", tak se sambou napříč subnety není problém.

    5) Marťanský filtr není vlastností kernelu, ale podle mého bývá realizován jako normální IPtables pravidla. Hledal bych ho v nějakém skriptu, který startuje IPtables, tj. který se týká firewallu. Souhlasím, že bych se snažil spíš zjistit, proč ta mašina tu broadcastovou adresu používá (jako source) a pokusil bych se ten problém odstranit, tj. např. učesat konfiguraci sítě (vč. klientských mašin). Možná by ani nepomohlo vyřadit ten marťanský filtr. Možná tenhle úkaz vůbec nesouvisí se Sambou a Foxkou.

    Podle té složité adresace to vypadá, že Vaše síť není úplně triviální. Zkusil jste si sednout a tu síť v hrubých rysech nakreslit na papír? Jak vypadá teď, a jak by se dala rozmotat? Uvařte si kafe/kakao nebo podobnou pochutinu, odložte příručku syntaxe Cisco IOSu, a malujte si barevnými pastelkami různé subnety... Nemáte třeba maličko mezery v obecných pravidlech IP adresace? Cisco má na webu vcelku hezké barevné obrázky. Někdy nejsou moc přehledné a jejich příklady adresních bloků jsou takové starosvětsky velkorysé / rozmáchlé, ale princip se vcelku pochytit dá :-)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.