abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 397 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.10.2008 02:51 honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje webcamera Messenger 310 od Genius
    zkoušel jsem hledat něco jsem našel ale nefunkční divné je že v návodu udávají že nemám do id psát 2624 ale má kamera Messenger 310 od geniusu má toto id pod widlemi 093a 2624 mám Ubuntu Feisty a ten driver je gspca stáhnete jej na webu packages.ubuntu.com je zvláštní že můj starý křáp Genius DSC 1,5M pod ním jede a to je klump který nechodí ani pod Vistou

    zde je onen návod > >>> > >>> Pixart chip with ID 093a:2624 is not known yet by the driver. Do you > >>> know what chip is inside your cam? PAC7311? If it is a PAC7311 you can > >>> add the ID in gspca_core.c. > >> > >> No, for i could see, it's PAC7302, at least it's the name that put the > >> driver folder in windows. > >> > >> Thanks > >> Guillermo > >> > >>> Search for 0x093a and look for 0x2600. You just have to add similar > >>> entries. > >>> > >>> Thomas > >>> > >>> > >>> -- > >>> http://www.kaiser-linux.li > > > > Hi Guillermo > > > > The feature of the PAC7302 looks similar as of the PAC7312. > > http://www.cgtechnology.com.cn/Html/Proen162.html > > > > Can you do a usbsnoop in Windoz and put the file somwhere on the net? > > > > Thomas > > Hello All > > After some private emails between Guillermo and me I will write down a > little summary of what we found out. > > The video stream uses the same "Pixart" JPEG compression as the PAC7311 I > am working on. I am able to extract and decode pictures from the usbsnoop I > god from Guillermo :-) But the picture is 90 degree rotated. Instead of > 640x480 I have to add 480x640 in the JPEG header to get the whole picture. > And I see the same pixel problem as with the PAC7311. (I found a JPEG Guru > who is willing to help me on this, I hope we can find the problem) > > Register 0x78 seems to turn on the stream. That's the same register like > PAC7311. Register 0xff seems to be a kind of bank switching as it is on the > PAC7311. But here it uses values from 0 to 3 and on the PAC7311 only the > value 1 and 4. Register 0x11 seems to have the same function, too (load > settings to sensor or strobe). > > But everything else I don't know :-( > > Let's see if I can buy the same cam here and do some more investigations

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.