abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (22%)
     (19%)
     (4%)
     (7%)
     (4%)
     (7%)
     (4%)
     (33%)
    Celkem 27 hlasů
     Komentářů: 4, poslední dnes 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    4.10.2008 17:11 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: viac access pointov s rovnakymi ESSID
    Problém se řeší tak, že se zcela obejde. Jednotlivé AP fungují na linkové vrstvě, takže celá síť se jeví jako jediný ethernetový segment, jako by všude byly switche. Směrování pak probíhá rovněž na druhé vrstvě podle MAC addres.

    Samozřejmě, že toto řešení se hodí jen pro menší sítě jediného provozovatele jako je třeba areál školy. Snad by jej šlo i nasadit třeba při zasíťování dopravního koridoru (u nás SCI-FI).

    U rozlehlých sítí bych spíše sázel na mobiliní IP.

    Ohledně programování reasociace:

    Na klientovi netřeba nic dělat, tam to obvykle dělá firmware síťovky, u novějších karet pak ovladač v jádře.

    Na AP umí ovladače hlásit, kdy se jaký klient připojil nebo odpojil. Např. ovladač hostap pro (dnes již historické) karty ZCOM XI-626 tyto informace vypisuje jak do jaderného logu, tak je lze najít v souborovém systému proc. Rovněž kvůli WPA a autentizaci přes Radius existuje rozhraní s uživatelským prostorem, kdy běží proces hostapd, který umí tyto informace v reálném čase získávat z karty a dále zpracovávat a následně kartě sdělit, zda má klienta přijmout nebo odmítnout.

    Domnívám se, že dnešní linux již má nějaké standardizované API (asi přes NETLINK sockety), jak tyto informace sdělovat do uživatelského prostředí.

    Pak stačí démon, který bude komunikovat s ostatními AP a bude umět zařídit deasociaci na starém AP, když se u něj objeví nový klient.

    Nebo, a to mi přijde jednodušší, žádná složitá komunikace nebude. Prostě nové AP vyšle broadcastový rámec se zrojovou adresou nového klienta. Tato zpráva se roznese po celé síti, dojde i ke starému AP, kde démon bude sledovat bridgovou tabulku a když se mu tam objeví místní MAC na drátové straně, tak ví že klient je pryč.

    Co se týče přeposílání nabufferovaných rámců ze starých AP, tak tam si nejsem jistý, jestli to je v Linuxu možné. Ale po drobnější úpravě to asi půjde, protože jak bridgovaní tak i failover trunky už Linux umí. V podstatě se z bufferu vytahají rámce směrované odešlému klientovi a znovu se pošlou do bridge. Ten už jej odešle zpět na nové AP.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.