abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.4. 15:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 556 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.12.2008 12:31 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C / C++ - techniky programovani bez nekonecne smycky
    Smarja, ved su aj ine moznosti ako timeout nulovy a nekonecny! Ak potrebujem kazdu sekundu (dosadte si konstantu podla potreby) kontrolovat obrazok z kamery, tak nastavim sekundovy timeout (prip. sekunda minus epsilon, kedze to volanie selectu nieco trva a spracovanie obrazku z kamery tiez). Ked sa mi select vrati, tak sa pozriem ci preto, ze nieco prislo na nejaky filedescriptor alebo preto, ze expiroval. Ak expiroval, tak spracujem kameru a a zavolam select znova. Ak neexpiroval, tak osetrim filedescriptory, nastavim novy timeout na ten, s ktorym sa mi vratil select (prip. este minus epsilon) a zavolam ho znova.

    Takze jednoduche je to dostatocne. Zataz procesora nie je vyssia ako nutna, pretoze ho vyuzivam skutocne len vtedy, ked pridu data alebo ak potrebujem spracovat kameru. Nebudim sa zo selectu castejsie ako musim. Ak by som sa rozdelil do dvoch vlaken, tak sice mam nekonecny timeout na selecte, ale to druhe vlakno aj tak kazdu sekundu pouzije CPU na ovladanie kamery. Takze som neusetril nic a prepinanie vlaken tiez nieco stoji. A snazim sa ako mozem, ale spozdenie dat nedokazem najst. Kde by malo byt?

    BSD-like Unixe, nenastavuje zvysny cas v timeoute selectu, takze na BSD si treba ukladat systemovy cas pred volanim selectu a porovnavat ho so systemovym casom po navrate z neho.

    Pre sietovu cast velkeho skolskeho projektu som programoval pred asi 4 rokmi nieco velmi podobne. Drzat mnozstvo otvorenych TCP spojeni, cez ktore pritekaju a odetkaju data. Ziadne spojenie nesmelo trvat dlhsie ako definovany cas (ochrana pred DOSom), ak pretiahalo, tak bolo ukoncene. A stale som musel byt schopny reagovat aj na "signaly" zo zvysnej casti programu = ostatnych vlaken (sifrovacich, hlavneho ovladacieho atd.). V zadani projektu bola vyzadovana prenositelnost minimalne na Linux, Mac, Win. Takze na POSIXove signaly so mmohol zabudnut (co ja by som dal za pselect()). Riesil som to vytvorenim TCP spojenia, ktoreho oba konce drzal program samotny a jeho citaci koniec bol zaraadeni do mnoziny filedescriptorov pre select. Ked chcel niekto zobudit cakajuce sietove vlakno, tak zapisal spravu do konca tohoto spojenia urceneho pre zapis (to bolo dostupne vsetkym). Tym sa prerusil select a standardnou cestou sa zistilo, ze nejaky vlaknovy kolega po mne nieco chce (napriklad restart, alebo zmena maximalneho poctu spojeni, zmena timeoutu pre spojenia a pod.). Systemovy cas expirovania kazdejo spojenia bol vo utriedenej fronte a vzdy rozdiel medzi jej prvym prvokom a systemovym casom urcoval timeout pre select. Do fronty sa pridavalo iba na koniec, odoberalo zo zaciatku a nemusela sa v kazdom kroku prepocitavat. V pripade spojenia, ktore stihlo poslat vsetky data este pred vyexpirovanim je nutne najst zaznam uprostred fronty - moze sa spravit kruhova v poli a binarnym vyhladavanim znizit tuto zlozitost na logaritmicku. Alebo mat vyhladaciu tabulku indexovanu cislom descriptoru ukazujucu do fronty a mat to konstantne.

    Testovane to bolo v 24h v skolskom labe s desiatkami pocitacov, kde kazdy komunikoval s kazdym a kazdy drzal desiatky otvorenych spojenia a zataz sietoveho vlakna zanedbatelna oproti sifrovacim vlaknam. Programuje sa to trocha zlozitejsie ako Hello world, ale nez si nechat v systeme zit a prepinat 100 vlaken (nech aj v poole), kde kazde obsluhuje jedno spojeni...
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.