abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (19%)
     (19%)
     (4%)
     (8%)
     (4%)
     (8%)
     (4%)
     (35%)
    Celkem 26 hlasů
     Komentářů: 4, poslední dnes 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    6.2.2009 10:20 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: blokovanie free proxy cez https
    Vy to pořád popisujete, jako by se počítačové viry šířily kapénkovou infekcí z procesoru na procesor. Aby uživatel mohl „chytit vira“, musí jeho kód buď vědomě spustit, nebo jej musí spustit kvůli chybě jím používaný program. Spuštění externího souboru se dá snadno zabránit nastavením přístupových práv a povolených aplikací, takže zbývá spuštění kódu přímo v rámci prohlížeče. I když je takový vir spuštěn, musí mít nějaké možnosti, jak škodit – pokud se jednou spustí a nedokáže se zapsat nikam, aby se mohl spustit i po příštím startu počítače, je vcelku neškodný. Jestli přitom promázne dokumenty uživatele, který ten vir vědomě spustil, beru to spíš jako plus – dotyčnému dokumenty obnovím ze zálohy, a výchovný efekt je nenahraditelný. MSIE nepoužívám právě kvůli možnosti chyby v prohlížeči – je to jediný prohlížeč, který umožňuje přímo spouštět neinterpretovaný kód (ActiveX), proto jej považuji za nejnáchylnější k tomu druhu chyb, kdy se bez vědomí uživatele spustí výkonný kód.

    Ta vaše eliminace každé skulinky je sice hezká věc, ale eliminujete na špatném místě. Vy chcete zabránit nákaze virem, a místo toho blokujete přístup na některé internetové stránky nebo používáte antivir. Asi si myslíte, že je nějaká souvislost mezi tím, čeho chcete dosáhnout, a tím, jaká děláte opatření. Ale ony ty souvislosti jsou prapodivné a nechávají v sobě spoustu skulinek. Rozhodně mi připadá účinnější proti virům bojovat tak, že uživateli nedovolím zapisovat někam, kam zapisovat nemusí, číst něco, co číst nemusí, a spouštět každý kód, který se mu dostane do ruky. Pak už je úplně jedno, zda si ten kód stáhne ze zakázaného serveru, z povoleného serveru, někdo mu ho pošle e-mailem nebo ho přinese na flash disku.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.