abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1680 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    5.5.2009 21:48 Zdeněk Zámečník | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše iSCSI, multipath a RDAC
    Přílohy:

    Našel by se tu někdo, kdo má zkušenosti s provozem něčeho podobného? V mém případě se jedná o storage Dell MD3000i, což by měl být stejný HW jako IBM DS4000.

    Jak jsem zmínil přistupuji k němu přes iSCSI porty, které má celkem 4. Mám k němu připojené dva servery na přímo (tzn. do každého serveru dva porty). Víceméně tato konfigurace funguje, pokud pominu chyby, které jsou podle Dellu "normální" - v konzoli se při připojení na portál anebo listování disků objevují I/O chyby 20MB LUNu, který je pro nějaké zvláštní účely.

    Můj problém tkví v tom, že když vypnu jednu ze síťovek:
    1) v době kdy se na úložiště nepřistupuje, multipath zareaguje během 20 s
    2) v době, kdy na úložiště zapisuji, multipath zareaguje po více než minutě

    Pokud sleduji stav sessions příkazem iscsiadm -m session -P 2,tak v prvním případě je vidět, že ztrátu zaznamená za méně než 10 s. V druhém ale čekám téměř minutu. Testy jsem prováděl při zápisu v jednom threadu, nevím tedy, zda se čas prodlužuje s více souběžnými operacemi...

    V iscsid.conf mám nastaveny všechny timeouty velmi nízko. Tak trochu z toho podezírám modul rdac  (který zde slouží ke kontrole cest) protože v sobě má nastavený nějaký timeout na 60000 ms.

    Měl by někdo nějaký nápad nebo malinkou myšlenku? Mám totiž obavy, že kdyby všechny virtuální stroje musely při problému čekat minutu až dvě než se vzpamatuje disk, tak by dříve popadaly...

    Jediné co mne napadlo je, zkompilovat si modul dm-rdac s upraveným timeoutem ve zdrojácích, ale nevím, jestli je to dobrý nápad, protože netuším, jak to uvnitř funguje. Co bych měl asi zmínit, že jedu na Lennym (Debian).

    Přikládám konfiguráky /etc/multipath.conf a /etc/iscsi/iscsid.conf

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.