abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | IT novinky

    Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Komunita

    Blender Studio se spojilo s kapelou OK Go a výsledkem je videoklip k písni Impulse Purchase. Stejně jako samotný 3D software Blender je i ve videoklipu použitý animovaný chlápek open source. Kdokoli si jej může stáhnout a upravovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Komunita

    Zig Software Foundation stojící za programovacím jazykem Zig publikovala finanční zprávu za rok 2024. Současně s prosbou o finanční příspěvek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za srpen (YouTube). Vypíchnuta je podpora Tabulek Google, implementace Gamepad API a Cookie Store API nebo také podpora WebGL na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Komunita

    openSUSE Leap 16, včetně Leap Micra 6.2+, nově nabízí 24 měsíců podpory pro každé vydání. To je dva roky aktualizací a stability, což z něj činí nejdéle podporovanou komunitní distribuci vůbec. Leap se tak stává ideální platformou pro všechny, kdo hledají moderní, stabilní a dlouhodobě podporovanou komunitní Linux distribuci.

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal dne 3. 9. 2025 VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v předávání systémových a uživatelských dat do Čínské lidové republiky a ve vzdálené správě technických aktiv vykonávané z území Čínské lidové republiky. Varováním se musí zabývat povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    včera 11:55 | IT novinky

    Americká internetová společnost Google nemusí prodat svůj prohlížeč Chrome ani operační systém Android. Rozhodl o tom soud ve Washingtonu, který tak zamítl požadavek amerického ministerstva spravedlnosti. Soud ale firmě nařídil sdílet data s jinými podniky v zájmu posílení konkurence v oblasti internetového vyhledávání. Zároveň Googlu zakázal uzavírat dohody s výrobci mobilních a dalších zařízení, které by znemožňovaly

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 11:33 | Humor

    Prvního září ozbrojení policisté zatkli na na londýnském letišti Heathrow scénáristu a režiséra Grahama Linehana, známého především komediálními seriály Ajťáci, Otec Ted nebo Black Books. Během výslechu měl 57letý Graham nebezpečně zvýšený krevní tlak až na samou hranici mrtvice a proto byl z policejní stanice převezen do nemocnice. Důvodem zatčení bylo údajné podněcování násilí v jeho 'vtipných' příspěvcích na sociální síti

    … více »
    Gréta | Komentářů: 91
    včera 10:22 | Pozvánky

    Studentská dílna Macgyver zve na další Virtuální Bastlírnu - pravidelné online setkání všech, kdo mají blízko k bastlení, elektronice, IT, vědě a technice. Letní prázdniny jsou za námi a je čas probrat novinky, které se přes srpen nahromadily. Tentokrát jich je více než 50! Těšit se můžete mimo jiné na:

    Hardware – Bus Pirate na ESP32, reverse engineering Raspberry Pi, pseudo-ZX-80 na RISC-V, PicoCalc, organizéry na nářadí z pěny nebo … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Google Chrome 140 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 140.0.7339.80 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 6 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (82%)
     (8%)
     (2%)
     (3%)
     (4%)
     (1%)
    Celkem 139 hlasů
     Komentářů: 10, poslední dnes 10:16
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    18.9.2009 23:32 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Funguji vam datove schranky?
    No zkusil jsem to velmi intenzivne pod Fedorou 11 64bit. Premyslim o moznosti si udelat vlastni live ISO i386, ktery dam na flash disk a budu bootovat.
    Proč nechceš použít 32bit FF (ano, je to prasárna, asi jako celý projekt DS)? Jardíkův syndrom? Kdybys měl ARM/PPC tak neřeknu, ale když je ještě k tomu ten FF +/- staticky slinkovaný nebo si tahá potřebné knihovny s sebou v tarballu...
    Nevite proc to nemuze byt napsano v JAVA? O co je lepsi ten parsovac XML?
    Protože by to pak nebylo závislé na S602 a budoucí establishment by to mohl nedejbože dát outsourcovat nějaké jiné firmě a uzavřel by se penězovod. Podívej se na částku tady, kolik ten projekt stál, ano, bohužel vidíš správně.

    Mimochodem, šlo by to i bez Javy. Na to, k čemu se ten Form Filler používá, stačí <input type="file"> - na straně klienta se s tím dokumentem totiž vůbec nic nedělá, podepisuje se až na serveru. (což vlastně nahrazuje myšlenku asymetrické kryptografie jménem a heslem, ale to už je jiná pohádka)
    Jinak to vypada, ze by stacilo owrapovat soubor 602plugin.so. Ten je 32bitovy a proto to podle mne nejede. Pod Fedorou je neco co se jmenuje nspluginwrapper nebo tak nejak, co by to pry mohlo zvladat, ale at jsem se snazil co to slo, tento wrapper jsem nepremluvil. :-(
    Vzpomínám si, že se to používalo při wrapování Flashe, ale zacházet s tím neumím. Možná Google, pak se případně poděl :-).
    Cestuji a schranky bych velmi velmi vital, ale zatim to vypada na to ze mam opet smulu ze jsem se narodil v Cesku.
    Jinde mají zase jiné věci...
    Co tak zalozit projekt co by tento svizel vyresil? Myslim ze temer vsechny tooly a knihovny jiz existuji. Co tak je ohnout a udelat neco co ti sraci nikdy nedokazou?

    Je tu nekdo kdo by se pripojil?
    Ehm, ty schránky jsou v podstatě toto:
    • přihlásíš klienta (heslo nebo certifikát)
    • dostaneš od něj soubor
    • uložíš si ho
    • podepíšeš ho
    • "doručíš" ho do cílové schránky (předpokládám, že se v nějaké databázi jenom u cíle nastaví cesta k tomu souboru), případně pošleš majiteli cílové DS notifikační mail/SMS
    • mám pocit, že se snad ještě někam napíše "dokument ten a ten doručen" a plácne se k tomu kvalifikované časové razítko
    • webxicht by šel udělat v HTML+CSS, možná na některé extra featurky by se hodila JQuery UI
    • ještě to má nějaké API přes HTTPS pro klientské programy, v podstatě ten webxicht, ale lépe parsovatelný a +/- neměnný
    • nechci rýpat, ale až potud se to dá ubastlit s kombinací libovolný vhodný jazyk + openssl; náklady si zkus odhadnout sám
    •  
    • teď je jediný problém s integrací se stávajícími IS úřadů - musí se do každého dopsat klient pro to API, ale že by to stálo doplněk do 900mil se mi fakt nezdá :-E
    Možná by stálo za to ubastlit OSS implementaci DS, i když mám pocit, že většině lidí na to stačí e-mail, těm paranoidnějším (S/MIME)/GPG plugin do pošťáka...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.