abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:33 | Nová verze

    Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.2. 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    19.2. 13:33 | IT novinky

    Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    19.2. 12:22 | Humor

    Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 34
    19.2. 06:00 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 05:55 | IT novinky

    Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    18.2. 18:33 | IT novinky

    Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 918 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.3.2010 22:16 reyny
    Rozbalit Rozbalit vše DNSSEC a niekolko nezodpovedanych otazok

    1. Ked som si vygeneroval kluce pre zonu, tak obsah suboru dsset-my.example.tld (v nom su 2 DS zaznamy, asi pre KSK a ZSK??) mam poslat spravcovi zony example.tld, alebo mu mam poslat (aj) nieco ine?

    2. Vychadza z otazky 1. a to, ze co realne spravca example.tld zony urobi s tymi zaznamamy co som mu poslal pre moju domenu - to co je v ddset-my.example.tld (len ich doplacne k NS glue zaznamom pre moju zonu a zonu example.tld podpise svojimi klucmi?)

    3. V tom dsset-my.example.tld ak su zaznamy pre KSK a ZSK, znamena to, ze pri kazdej zmene KSK/ZSK kluca(ov) mam tento subor poslat spravcovi example.tld ?

    3. Co znamenaju u DS zaznamov tie cisla co su hned za DS napr. IN DS 60814 5 1 - cislo 5 a cislo 1 su jasne, ale co je to 60814 ? Niekto tam ma 17398 alebo 59916, od coho to zalezi ?

    4. Ma zmysel si pridavat DLV zaznamy k zone, ak nadradena zona podporuje DNSSEC a DS zaznamy? 5. Ak mam sekundarny nameserver pre zonu, ktory nie je v mojej administracii, tak mam vygenerovat pre master server TSIG kluc a nejak ho zabezpecene dorucit spravcovi sekundarneho dns servera a je dine co je treba, tak on definuje tento kluc v konfiguracii a to mu umozni robit AXFR z mojeho master servera (samozrejme pri dodrzani vsetkych dalsich konfiguracnych veci)? Alebo mu mam okrem TSIG kluca poslat este nieco ine (pripadne existuje nejaky iny mechanizmus)?

    6. Ak je system robeny tak, ze DNS zaznamy sa vyhladavaju v SQL alebo LDAP backende priamo, znamena to, ze DNSSEC nejde nasadit, pretoze akakolvek zmena (pridanie/odobratie zaznamu) znamena znovu-podpisanie zony? A jedina moznost je pri kazdej zmene urobit nejaky medziskript, ktory dumpne data(zonu) z sql, podpise ich a znovu naportuje do sql uz podpisane a bind cita z sql tieto podpisane zaznamy?

    7. Ak spravca example.tld ma vo svojej zone napr. 500 delegovanych subzon, tak ked sa zmeni kluc ktorejkolvej z tych 500 subzon, tak zakazdym mu spravca subzony posle DS zaznamy a musi ich zmenit v example.tld, alebo existuje nejaky dalsi mechanizmus, ktory ulahci pracu spravcovi example.tld?

    Dakujem za pomoc, cital som clanky na nic.cz aj root.cz a aj na inych serveroch, ale nikde som sa nedostal poriadne k odpovediam na tieto veci.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.