abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (25%)
     (19%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (31%)
    Celkem 32 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    8.4.2010 14:13 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záložní server - výběr - nastavení
    Musí mít klienti důležitá data u sebe? Proč je nedat na nějaký sdílený disk / pole? Tím by se pak mnohanásobně zjednodušilo zálohování.

    Jinak sestava OK (dostačující home made enterprise řešení). Jen velké kapacity disků u mně nevzbuzují dojem stabilit (ve smyslu, že se dost serou, osobní názor).

    Jednoznačně volit SW RAID. HW FAKE RAIDem na desce jen získáš problémy(když né hned, do budoucna určitě) navíc výkon oproti SW RAIDU maximálně tak srovnatelný.

    Pokud se nejedná o 24h provoz, tak záloha DBF souborů je pohoda jazz, ne? Prostě přes noc spustit jakýkoliv FS backup a hotovo - prostě zkopčit natvrdo, nic k nim nebude přistupovat, nic se nebude měnit, nemůže se nic stát, léta to tak jelo i u nás ve firmě.

    Když už backup, tak aspoň několikanásobný. Prostě více záloh z různých časů. Nejlépe co den, to záloha. Maximální životnost zálohy 7 dní. Nebo pokud se kapacitně nevejdeš, tak slev na 5 dní (Po-Pa), nebo 3 dny (PO,ST,PA) atd.

    Online zálohu win partition neuděláš, teda né s programy, jenž jsou zdarma. Acronis to třeba umí.

    Pokud sháníš nějakou free alternativu zálohovacího softu pro win, tak třeba "Cobian Backup 8", nebo přímo pak třeba Microsoftí "NTBackup", který je skoro všude. Baculku pro linucha není asi špatná volba, bohužel, nemám zkušenosti.

    Systém, osobně bych volil 8GB, nebo těch 10GB na systém :
    1GB /
    2GB /tmp
    3GB /var
    3GB /usr
    
    SWAP stačí i 2GB.
    Zbytek bych pak dal na zálohování. Osobně všude používám ReiserFS, ale je to šumák. Pokud jsi zvyklý na ext3, dej ext3. FS je to nejmenší, co tě může trápit :).

    Když backup, tak bych porozmýšlel o tom, zda na něm nerozjet i třeba partimage server na jednoduchý a rychlý backup PC po síti pomocí LiveCD.

    Pokud přemýšlíš do budoucna o virtualizaci, tak bych zvolil ESXi4 (zdarma).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.