abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    21.8. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.8. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2468 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.2.2011 21:57 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Vemte si klasický příklad - chci dostat na web stránku další report, takže na to musím udělat zásah do všech vrstev přes UI až po databázi.
    To je sice zásah přes několik vrstev, ale do jedné funkcionality. Pokud do té samé funkcionality bude dělat zásah jiný vývojář, měl bych o tom vědět.
    Možná zjistím, že v business vrstvě se mi bude něco dělat líp jinak, takže udělám změny algoritmů, trochu refactoruju, možná zjistím, že v data vrstvě mám kus hodně podobného kódu, takže zavedu nějakou abstrakci, atd.
    To ale přece pořád neznamená, že na tom samém kusu kódu budou dělat vývojáři, kteří o sobě nevědí. Snad je za ten kód někdo zodpovědný a ten rozhodne, jaká úprava se udělá, v jakém pořadí se udělají nebo aspoň řekne, děláte na tom dva, domluvte se.
    Možná taky zjistím, že současná implementace db ten dotaz nezvládá takže kvůli implementaci toho reportu dokonce musím vyměnit celou db...
    Opět, snad se vám nestane, že se dva vývojáři jen tak rozhodnou, že změní databázi, a ostatním o tom neřeknou.
    Tím implikujete možný vznik regresí? To se právě hlídá tím testováním.
    Pokud je ten kód tak perfektně pokrytý testy, změny, o kterých píšete, mohou být jen změny implementace. A na těch se nic složitě neintegruje, to se prostě nahradí jeden vnitřní kód za jiný.
    Já nevím co a jak vyvíjíte, ale myslím si, že to, s čím jste se setkal, není z větší části o programátorech, ale o parametrech a potřebách toho projektu.
    Jestli má nějaký projekt potřebu, že tam programátoři náhodně přepisují každý kus kódu, na který narazí, aniž by znali souvislosti, nesouvisí vaše problémy s integrací s ničím jiným, než s touto podivuhodnou potřebou.
    Takže nejlepší je dělat jen jeden merge a pak mít jen jeden konflikt takový, že je červené úplně všechno.
    Konflikty vznikají vaším specifickým přístupem k programování, vizte předchozí bod. Já nepotřebuju, aby se takovéhle konflikty rychle odhalily – já potřebuje, aby takovýchhle konfliktů nebylo víc než jeden za několik měsíců, a i pak je ten konflikt vyřešen za pár minut.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.