abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (26%)
     (5%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 136 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    16.2.2011 12:53 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Přechod ze svn na git znamená víceméně zapomenout na svn a naučit se to znovu. Na jednu stranu to je podobné, na druhou to funguje dosti odlišně.

    K tomu vývoji:

    Udělej každému vývojáři repositář gitu, který bude jediný, kam smí zapisovat. Pak vyber jednoho rozumného vývojáře, který bude udržovat hlavní větev, začleňovat do ní změny od ostatních a bude jediný, kdo smí vyrábět tagy (tj. vydávat stabilní verze; viz git describe). Větev master tohohle člověka je výsledný produkt a všichni ostatní se synchronizují s ní.

    Vlastní vývoj pak probíhá na lokálních instalacích, kde se to jakš takš odladí, aby to vůbec fungovalo. Commity si každý dělá podle toho, jak přidává funkce či dělá změny – přiměřeně malé commity, které nemusí být sami o sobě funkční, ale do hlavní větve se začlení až když to funguje. Tedy každá změna vzniká ve své větvi a jakmile je s ní vývojář spokojen, řekne si o její začlenění. U malých změn použije rebase, ty dlouhodobé se třeba i několikrát mergují klasickým způsobem. Vypadá to jako zbytečná administrativa navíc, ale je to celkem efektivní způsob, jak udržet pořádek a také si správce hlavní větve může lehce vynutit kvalitu začleňovaných věcí.

    Pro testování by se mohlo zdát, že je dobrý nápad automaticky synchronizovat obsah repositáře s webem, ale není tomu tak. Je teba rozlišovat dva scénáře:
    1. Probíhá vývoj, web se aktualizuje častěji než se commituje. Jakákoliv provázanost s repositářem obtěžuje. Ideální je mít skript, který lokální instalace přenese na testovací instalaci na serveru. Osvědčená metoda: jeden rsync pro náhled, druhý pro vlastní přenos, to celé zabalené v hezkém skriptu.
    2. Testování, diskutování, předvádění klientům. Vývoj víceméně neprobíhá, spíš se jen aktualizuje instalovaná verze. Tady je dobré mít aktualizaci webu automatickou po nahrání změn do repositáře. Existuje jedno pěkné řešení využívající dvojici repositářů, kdy web má svůj non-bare repositář a po nahrání změn na server si sám dělá fetch+checkout (post-update hook vypadá přibližně takto: cd document_root; git fetch origin; git checkout origin/master). Těchto instalací není třeba mít moc, jednu určitě pro hlavní větev, druhou pro stabilní (tj. poslední tag) a případné další pro některé dlohodobě existující větve. Vývojáři tohle víceméně nepotřebují, ti používají předchozí scénář.
    Rozhodně je dobré, aby vývojáři pochopili rebase a commit --amend. Díky tomu lze lehce vytvářet hezkou historii, která je pak užitečná.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.