abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.2.2011 17:44 juriad | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Asrock nettop ION 330 HT a jaký funkční systém
    Zdravím, před několika měsíci jsem zakoupil dva kousky tohoto htpc. Nejprve jsem tam hodil archlinux a poté linux mint 10 (přestylované Ubuntu 10.10). Vždy ale systém trpí identickými problémy:

    po usnutí pomocí pm-suspend, které vypadá správně, nastane jedna ze tří možností:
    • pc se probudí, když já chci
    • pc se probudí za náhodnou dobu samo od sebe
    • pc se probudí, zobrazí obraz, network manager stačí ohlásit připojení k síti a potom se zasekne, nereaguje vůbec na nic, reaguje na ping.
    V jednotlivých situacích po probuzení občas nefunguje dálkové ovládání a ani lirc restart nepomůže. Hádám, že by mohl být problém v modulu lirc_wb677, přesto pm-suspend hook, který zastaví lirc, a po probuzení ho opět zapne, nepomůže. Nepomůže ani v /etc/pm/config.d/ odloadovat příslušné moduly.

    Podle tohoto fóra jsem zkusil i zkompilovat nový kernel, ale ten jsem podrobně netestoval, nicméně když systém běží, tak dálkové ovládání funguje, když usne, tak ani echo "CIR" > /proc/acpi/wakeup nepomůže a lze ho probudit jen stiskem tlačítka na těle. Teď jednou se neprobudil vůbec. Párkrát po probuzení nefunguje třeba jen jeden z procesů irexec, irxevent, jindy dálkové ovládání nefunguje vůbec.

    Na internetu jsem četl, že se staršími ubuntu funguje skvěle, včetně probouzení, tak možná, že by se starším systémem chodilo dobře.

    Moje požadavky jsou:
    • funkční dálkové ovládání, včetně probuzení ze suspendu
    • funkční suspend do paměti
    • musí se na tom dát rozběhat mythfrontend
    S jakými systémy na tomto zařízení máte zkušenosti a které vám fungují? Díky moc

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.