abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:00 | Zajímavý projekt

    Na crowdsourcingové platformě Crowd Supply byla spuštěna kampaň na podporu open source biometrického monitoru ve tvaru hodinek HealthyPi Move. Cena je 249 dolarů a plánovaný termín dodání listopad letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.5. 22:22 | Upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    24.5. 17:44 | Nová verze

    Firma Murena představila /e/OS verze 2.0. Jde o  alternativní sestavení Androidu bez aplikací Google. Mezi novinkami je podrobnější nastavení ochrany soukromí před sledováním aplikacemi. Murena prodává několik smartphonů s předinstalovaným /e/OS (Fairphone, repasovaný Google Pixel 5).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    24.5. 14:33 | Zajímavý software

    Do 30. května lze v rámci akce Warhammer Skulls 2024 získat na Steamu zdarma hru Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.5. 13:33 | Nová verze

    HelenOS (Wikipedie), tj. svobodný operační systém českého původu založený na architektuře mikrojádra, byl vydán ve verzi 0.14.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnou lze nabídku Start. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.5. 23:22 | Zajímavý software

    BreadboardOS je firmware pro Raspberry Pi Pico (RP2040) umožňující s tímto MCU komunikovat pomocí řádkového rozhraní (CLI). Využívá FreeRTOS a Microshell.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 16:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.05. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení. Do balíku se dostalo 5 nových aplikací: Audex, Accessibility Inspector, Francis, Kalm a Skladnik.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 18.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 23:44 | Pozvánky

    V neděli 26. května lze navštívit Maker Faire Rychnov nad Kněžnou, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (82%)
     (4%)
     (7%)
     (6%)
    Celkem 542 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.5.2011 15:15 CandySan | skóre: 11 | blog: bonzacek
    Rozbalit Rozbalit vše jak na nestandardni nastaveni/zabezpeceni site?
    Zdar odbornici!

    bylo mi dano za ukol, abych vyresil nektere konkretni prvky zabezpeceni jedne site, ale zatim se mi bohuzel nedari kapnout na spravny postup. Soucasna sit sestava z nekolika serveru, brany (linux) a spousty koncovych zarizeni (mobily, notesy, pracovni i nepracovni stanice s ruznymi os) a vsichni jsou na jedine fyzicke siti popropojovani obyc. switchema.

    Co je potreba vyresit: A. jednotlive stanice nemaji byt schopne mezi sebou komunikovat na urovni tysipka (politika je takova, ze vse maji na serveru a pokud nekdo potrebuje vytvorit testovaci podsit, tak mu nic nebrani v tom, aby si priradil ip adresy z jine podsite a provadel si vyzkumy mezi takto nastavenymi stroji, ale nemelo by byt mozne provozovat napr. sdileni mezi obchodniky ci jinymi prac. stanicemi, nebo jakkoliv se navzajem kontaktovat) B. jednoznacne prirazeni MAC adres jejich provozovatelum (vcetne virtualek spoustenych na jednotlivych desktopech) aby se vedelo v pripade potizi ruzneho typu C. omezeni moznosti pripojovani neznamych zarizeni do site k sitovym prostredkum (napr. domaci notesy), ale zaroven musi byt umozneno navstevam (tedy vlastne stejnym cizim zarizenim) behat do netu (typicky notesy v zasedackach na wifine - mela by se tak omezit i hrozba infekce widli mezi sebou)

    Umim si predstavit portal, kde se useri budou bud prihlasovat, pokud maji takovyhle pristup, nebo se nemusi prihlasovat a pak budou muset cekat na zasah nektereho admina. Dalo by se to udelat tak, ze portal si zjisti jejich mac adresu, pripadne nabidne kratky a jednoduchy postup jak ji zjistit a dale uz jen user zapise kdo je a adminovi prijede zprava, ze tu je pozadavek tohoto typu k vyrizeni (napr. obchodak o vikendu v praci a admin to vyridi az se k tomu dostane - vzdalene, nebo treba i dalsi den). Dale by pak portal pracoval s iptables, kde by pro tento ucel byl vydefinovany nejaky chain v nemz by si portal delal co chce a povoloval by mac adresy jak je potreba (ulozeno v databazi a nejaka ta logika za tim). Takovym nejakym principem by se dal resit bod B a rekneme ze i C.

    Nevim vsak jak poresit A. Neni uzitecne aby useri museli nejak slozite se pripojovat do site a nejak slozite ji nastavovali. Chtelo by to vsechno z dhcp. Umim si predstavit, ze by dhcp server includoval nejaky konfiguracni file a ten by byl portalem pregenerovavan (asi jednosmerne na zaklade ulozenych dat z databaze), takze i zde vidim velmi siroke moznosti, ale to je furt malo.

    Tedy jeden z napadu pro bod A. je takovy, ze stanice budou dostavat lokalni adresy s maskou 255.255.255.255. Tim padem nemohou bez udani cesty komunikovat nikam. Brana by byla na nejake vnitrni adrese a reklo by se, ze route na ip_brana dev device a pak route default gw ip_brana. Na brane by se svazalo nekolik sitovek do sebe aby byla vetsi propustnost, forward pravidlo by bylo defaultne na drop a portalek by pridaval za behu povolovaci pravidla pro jednotlive MAC adresy (do toho chainu) a az teprve tim by bylo umozneno routovat mezi ostatnimi lokalnimi adresami. Nejak by se vytvorilo povolovaci pravidlo ven do netu i neznamym stanicim a rekneme ze by bejvalo bylo splneno...

    Jenze... nejak mi tohle reseni uplne nevoni - nemel byste nekdo lepsi napad? Treba i uplne jine reseni od zakladu... Dale nevim jak takovehle nastaveni zadat pomoci dhcp - mozna kdybych tohle vedel, tak mam vyreseno. Dokonce vubec nevim jak tohle nastavit na widowsech (umim asi vnutit 255.255.255.255, ale uz vubec nevim jak na ta dve routovaci pravidla).

    diky za pripadne napady a za kazdou radu!

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.