abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (25%)
     (19%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (31%)
    Celkem 32 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.8.2011 17:54 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OFF TOPIC k portálu ABCL
    má, součástí bezpečnosti je i důvěra.
    Ovšem důvěra a bezdůvodné spoléhání na to, že tohle se mi nelíbí tak se to nestane, to jsou dvě zcela odlišné věci.
    pročpak ne, to že věřím, že systém se chová nějak ještě neznamená, že věřím tomu, že nemůže systém být napaden a DB zcizena, nebo že se do DB podívá neoprávněná osoba při servisním zásahu, nebo někdy se vyskytne záloha či si to vyžádá policie apod.
    Když může být systém napaden, může si tam útočník nainstalovat program, který bude hesla ukládat. Jaký je v tom z pohledu uživatele rozdíl? Nebo co když se ta hesla ukládají omylem, někdo třeba nechal zapnutou vysokou úroveň logování. Rozdíl je jen v tom, zda uživatel o ukládání ví nebo ne. To přece ale není rozdíl v bezpečnosti.
    Hesla uložená v plaintextu než hesla uložená jako hash, jsou vyšší riziko, o kolik „nelze stanovit z placu“ ale lze to vyjádřit libovolným koeficientem větší než jedna.
    Jenže tady se nebavíme o tom, jak hesla jsou uložená – zda nejsou uložená i v otevřeném tvaru totiž nikdo neví. Takže celou dobu řešíme jen případ, že si uživatel myslí, že jsou data uložená v otevřeném tvaru, nebo si myslí, že jsou uložené jejich hashe. Podle vás v tom je rozdíl, podle mne není, protože když nevím skutečný stav, musím předpokládat tu nejhorší možnou variantu, a tou jsou v obou případech hesla uložená v otevřeném tvaru.
    stavíte na roveň přenos a permanentní uložení
    Já to nestavím na roveň. Já jenom vím, že když už k někomu to heslo doputuje, má možnost ho uložit – ať už záměrně, nebo chybou. Vy spoléháte na to, že jsou všichni kolem hodní a neomylní, a když vám někdo bude tvrdit, že ta hesla neukládá, budete mu to věřit. Kdyby tady Luboš nenapsal, že hesla neodpovídají, ale napsal by, že hash vytvořený z hesla neodpovídá, někteří lidé tady v diskusi by si pochvalovali, jak se zvýšila bezpečnost jejich hesel. Přitom fakticky by to bylo pořád stejné.
    I když se 20 let nepřihlásíte na server, tak je zde 20let kdy někdo může přečíst vaše heslo.
    Oproti dvaceti letům, kdy někdo může přečíst mé heslo. Nemůžu si pomoct, ale je to to samé. Nevnesl jsem to sem já, ale vy.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.