abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (25%)
     (19%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (31%)
    Celkem 32 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.8.2011 08:19 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OFF TOPIC k portálu ABCL
    No z pohledu uživatele v důsledku není rozdíl, ale to je důsledek.
    Jenže o pohledu uživatele se tady celou dobu bavíme. Nebo vy máte práva ke čtení hesel v LDAP databázi nebo administrátorská práva k počítačům, kde běží Abíčko?
    já jsem si plně vědom, že k tomu může dojít, ale má víra je v tom, že tvůrce webu/aplikace se snaží rizika eliminovat a chránit tak mě i sám sebe.
    V tom případě zase nevím, proč vám vadí hesla uložená v otevřeném tvaru. To, jestli hesla jsou nebo nejsou uložená v otevřeném tvaru je z pohledu uživatele tak nepatrný rozdíl v bezpečnosti… Navíc jako uživatel si to stejně nijak nemůžu ověřit, takže to pro mne tu rozdílnost stírá na nulu. Nesrovnatelně větší dopad na bezpečnost má to, jak „velký a aktivní“ je profil toho, co to heslo chrání. Když je to nějaká registrace pro demoverzi programu, klidně tam budu používat stejné heslo, a je mi jedno, zda ho správce ukládá v otevřeném tvaru. V případě sociálních sítí nebo e-mailu, odkud už jsou dohledatelné další věci, zase budu používat unikátní hesla, i když mi správce bude tvrdit, že ukládá jenom hash. V ideálním případě samozřejmě použiju nějaký generátor a správce hesel na všechno, a pak už na způsobu uložení hesel na serverech nezáleží vůbec.
    pokud by jsme vyšli ze stavu, že jsou hesla uložena v plaintextu a změna by bylo zašifrování či zaheshování, tak se ochrana hesel před zcizením zvýšila. Vztah mezi uživatelem a serverem v čistě logické bezpečnostní rovině se nezměnil, nicméně obecný vztah posílil, protože server zvýšil ochranu hesel.
    Takže stačí, aby tady Luboš napsal, že od teď jsou hesla hashovaná, a vaše bezpečnost se zvýší? Moje ne.
    Říkáte, že je jedno jestli je heslo přístupné jen sem tam (při přihlášení), nebo je zaručeně někde 20let k dispozici?
    Neříkám, že je to jedno, ale že to jako uživatel nejsem schopen poznat. A 100% to není schopen zaručit ani správce – on sice může mít hesla uložená zahashovaná, ale těch 20 let mohou být uložena někde jinde.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.