abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:33 | Zajímavý článek

    Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 11:22 | IT novinky

    Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:11 | Komunita

    Jelikož vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM, Drew DeVault se rozhodl forknout Vim a vytvořil projekt Vim Classic. Vychází z Vimu 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.56 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Instalovat ji lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Nová verze

    FreeCAD (Wikipedie), tj. svobodný multiplatformní parametrický 3D CAD, byl vydán ve verzi 1.1 (YouTube). Po roce a čtyřech měsících od předchozí verze 1.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:11 | IT novinky

    Společnost OpenAI oznámila [𝕏], že ukončí aplikaci Sora pro generování krátkých videí pomocí umělé inteligence. Podrobné informace a harmonogram pro aplikaci a API budou brzy zveřejněny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 12:22 | IT novinky

    Evropská směrnice NIS2 přináší nové požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti, které se promítají také do správy doménových jmen. Do českého právního řádu je směrnice implementována prostřednictvím nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Jedním z praktických důsledků této legislativní změny je posílení požadavků na dostupnost a správnost kontaktních údajů držitelů domén. Správce registru domény .cz, sdružení CZ.NIC, je v

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    včera 01:55 | Nová verze

    Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.5.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 00:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.1 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 8 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 16:33 | IT novinky

    Vláda jmenovala novým zmocněncem pro digitalizaci a strategickou bezpečnost prvního náměstka ministra vnitra Lukáše Klučku. Ten ve funkci nahradil poslance Roberta Králíčka poté, co Králíček na tento post vládního zmocněnce rezignoval. Klučka chce do roka digitalizovat všechny státní služby tak, aby vyhověly zákonu o právu na digitální služby, přičemž dosavadní plán Fialovy vlády počítal s dokončením digitalizace až někdy v roce

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1154 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.11.2011 21:52 xoor
    Rozbalit Rozbalit vše Ping na bránu a do internetu

    Zdravím,

    mám server Debian lenny, u kterého prapodivně zlobí ping na výchozí bránu a do internetu. Zajímavé je, že na všechny ostatní PC v síti a na něj se bezproblému dostanu, ale jakmile ze serveru pingnu bránu (192.168.0.1) , ping jakoby zamrzne, a dále už nic nevypisuje. Dle výpisu spojení na bráně, ICMP pakety minimálně příjdou, jestli odejde i odpověď nevím. Ping z brány na server je funkční. Když se chci na tento server připojit z internetu přes ssh opět to nefunguje a server je nedostupný.

    Server se chová tak, jako by neměl vůbec nastavenou výchozí bránu (zaseklá??). Při jakémkoliv kontaktu s vnějškem je server nedostupný.

    Na serveru běží DNS server,samba,ldap,nagios centreon,apache2,mysql. Aktuálně na serveru není aktivní žadný firewall.
    2X se mi stalo, že se zničeho nic ping a celá komunikace rozeběhla a pak zase po pár minutách zanikla.
    Rozhrani eth1 neni připojeno a nepoužívá se. Příkaz arping 192.168.0.1 funguje. Server začal zlobit po výpadku elektřiny. Dosud bylo všechno OK. Zkoušel jsem zastavit všechny služby vypsané nahoře, reset serveru, odstranění a znovu přidání výchozí brány, reset interfaces ale nic mi nepomohlo. V dmesg vypadá také vše OK.
    Díky za rady, už jsem vybouchal všechny možnosti. Níže jěště základní nastavení:

    ip a show

    1: lo: < LOOPBACK,UP,LOWER_UP > mtu 16436 qdisc noqueue state UNKNOWN link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00 inet 127.0.0.1/8 scope host lo inet6 ::1/128 scope host valid_lft forever preferred_lft forever

    2: eth0: < BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP > mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000 link/ether AA:BB:CC:DD:EE:FF brd ff:ff:ff:ff:ff:ff inet 192.168.0.9/24 brd 192.168.0.255 scope global eth0 inet6 fe80::204:23ff:feb7:e6da/64 scope link valid_lft forever preferred_lft forever

    3: eth1: < BROADCAST,MULTICAST > mtu 1500 qdisc noop state DOWN qlen 1000 link/ether AA:BB:CC:DD:EE:FE brd ff:ff:ff:ff:ff:ff

    4: vboxnet0: < BROADCAST,MULTICAST > mtu 1500 qdisc noop state DOWN qlen 1000 link/ether 0a:00:27:00:00:00 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff ip route 192.168.0.0/24 dev eth0 proto kernel scope link src 192.168.0.9 default via 192.168.0.1 dev eth0

    cat /etc/network/interfaces

    auto lo
    iface lo inet loopback
    auto eth0 iface eth0 inet static
    address 192.168.0.9 netmask 255.255.255.0
    #post-up iptables-restore < /etc/iptables.up.rules
    gateway 192.168.0.1

    cat /etc/resolv.conf

    nameserver 62.129.50.20
    nameserver 8.8.8.8

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.