abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:22 | IT novinky

    Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Pozvánky

    Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.

    Petr Krčmář | Komentářů: 4
    8.9. 22:00 | IT novinky

    Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.9. 18:44 | Zajímavý článek

    Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.

    🇵🇸 | Komentářů: 7
    8.9. 14:22 | Nová verze

    Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 5.4.0: "Delší dobu se v Admineru neobjevila žádná závažná chyba, tak jsem nemusel vydávat novou verzi, až počet změn hodně nabobtnal."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    8.9. 13:22 | IT novinky

    V Německu slavnostně uvedli do provozu (en) nejrychlejší počítač v Evropě. Superpočítač Jupiter se nachází ve výzkumném ústavu v Jülichu na západě země, podle německého kancléře Friedricha Merze otevírá nové možnosti pro trénování modelů umělé inteligence (AI) i pro vědecké simulace. Superpočítač Jupiter je nejrychlejší v Evropě a čtvrtý nejrychlejší na světě (TOP500). „Chceme, aby se z Německa stal národ umělé inteligence,“ uvedl na

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    7.9. 04:11 | Komunita

    V Berlíně probíhá konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Plasma Akademy 2025. Při té příležitosti byla oznámena alfa verze nové linuxové distribuce KDE Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (3%)
     (3%)
     (2%)
    Celkem 157 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 4.9. 16:12
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.1.2012 03:45 Solitary
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW pro vyvojare
    FX-8170 se jeste neprodava, ale budiz... To ze je Bulldozer 8 jadro je trosku "sporne". Jelikoz kazde 2jadra sdileji v jednom modulu napr. FPU. Pri 100% vytizeni to tedy neni plnohodnotne 8jadro, ale zalezi na druhu vytizeni. Je to zkratka takovy lepsi ekvivalent k Intel 4jadru s hyperthreadingem. Ale ve vysledku to nic nemeni na tom, ze i ve vicevlaknovych operacich jde desktopovy Bulldozer FX-8150 do souboje pouze s i5 2500K. Nekde lehce vyhrava a nekde naopak dost bidne dostava na prdel. V jednovlaknovych aplikacich je to pak naprosta ostuda. A to vse pri vyssi spotrebe AMD (a v soucasnosti i cene), nutno podotknout. Proti i7 2600/2700K uz to je jen a jen horsi...ten totiz narozdil od i5 uz hyperthreading podporuje, takze tam to Bulldozer uz ani ve vicevlaknovych(4+) operacich nedava.

    Srovnani s i7 3960X je smesne a hlavne uplne mimo... ten sice ma TDP 130W a jen 6 jader, ale taky ma 4 kanalovy pametovy radic, dokaze zpracovat 12 vlaken soucasne (takze vic nez Bulldozer) a vykonem je tak moc nad cimkoliv od AMD, ze to je uplne jina liga (AMD dosahuje pouze +-60% vykonu, pri prakticky identicke spotrebe). Jedna se totiz o naprosto odlisne platformy. AMD nema a nebude mit nic cim by mohla Sandy Bridge-E konkurovat. Taktem to nezachranis.

    Samo AMD uz pred vanoci ohlasilo, ze prestava s Intelem souperit o vykon CPU a soustredi se na Fusion procesory (jinymi slovy, chce nabidnout uzivatelum uzitnou hodnotu namisto absolutniho vykonu).

    Doporucuju ti podivat se nekdy na nejake testy vykonu a spotreby. Cist jen tabulkove hodnoty a porovnavat dve(resp. tri) naprosto odlisne architektury procesoru je kravina a vypadas pak jak blazen (bez urazky).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.