abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:44 | Zajímavý článek

    David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Komunita

    Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.4. 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    27.4. 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.4. 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1449 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.5.2012 01:15 l0gik | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MYSQL zmazanie velkeho mnozstva zaznamov pre usera a zaroven ich vlozenie
    A víš proč? Nevím, jestli jsi do databáze vůbec nějaký data nasypal, ale podle časů co ti z toho lezou jsem si na 99% jistej, že jsi nevytvořil statistiky. Protože to mi čas u dotazu BETWEEN, když databáze nemá statistiky, vychází přesně stejně. Že mám pravdu? Kromě toho měřit čas na jedinim dotazu, navíc čistě po vytvoření db je totální blbina, testy se naopak dělaj na databázi, co už je nějakou dobu v běhu, aby se "usadila do paměti" a co nejlépe simuloval dotaz v produkčním prostředí. Z toho co píšeš se mi dokonce zdá, žes to snad dokonce testoval nad prázdnou databází, pokud jo, tak to už vůbec no comment.

    Evidentně Ti moje testy vyšli úplně stejně jako mě (proč bys je jinak upravoval?) a tak jsi hledal, co kde ohnout, aby to vyšlo po tvym. A poté, co jsi promazal db, takže se ztratili statistiky, tak Ti vyšel dobře test s between. A poté, co jsi udělal do databáze jen jeden dotaz, kde veškerá režie okolo s natáhnutím db byla víc než rychlost samotnýho dotazu a nesebraný statistiky Ti to zabili úplně, tak jsi bez jediného argumentu vše nepohodlné označil za blbost a prohlásil: hurá, zvítězil jsem. Co dodat.

    PS: Jen namátkou: proč z toho ty smyčky dělaj nesmysl? Co to je jiného než postupná editace různejch uživatelů? Nesmysl to je z jedinýho důvodu: protože potom už se rozdílná rychlost těch dotazů projeví a nehodí se Ti to do krámu, že?

    PPS: Stejně jako je krásný, jaks tydle smyčky odstranil, ale tu vnitřní tam nechal. Protože kdybys těch dotazů poslal do databáze opravdu deset, jako v Tvym algoritmu, a ne takhle jeden ve smyčce, tak by Ti to zas nevyšlo, protože by se projevila režie, která v takhle zmrvenym testu převažuje.

    Churchil měl pravdu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.