abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 840 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.8.2012 20:55 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 17, systemd a SysV init skripty
    Ano. A přesně to je značně přeceňováno, zvláště pokud se jedná o závislosti, které mají vliv na pořadí spouštění. V jazyce systemd tedy before/after.
    Tomu nerozumím, co je značně přeceňováno. To že nějaká služba potřebuje jinou?
    přece nebudeš do NM programovat detekci, zda root potřebuje síť, zda jí potřebuje /usr?
    To rozhodně nebudu. Závislosti se vždy řeší na straně, která závisí, ne na straně, na které se závisí.
    No jasně, tak budou muset lidi od iscsid dodělávat do svých věcí toto, kam to vcelku logicky patří. Ale NM jim pak stejně bude muset nabídnout nějakou možnost, jak se nechat řídit tak, aby šlo udělat to, co oni potřebují. A proto mi připadá init proces ideální mezinástroj, který v tom může napomoci...
    Přitom si stačilo přečíst manuál.
    Přitom si stačilo přečíst mé příspěvky. Já princip oddělení lokálních a systémových souborů chápu. Ale šlo mi o to, že se míchají věci z /usr s věcmi z /etc takovým způsobem, že není jednoduché zjistit, co všechno se tedy použije... Dokonce jsem si ze začátku myslel, že v /etc budu mít přesně to, co se lokálně má použít a věci z /usr se budou používat jen jako nástroje pro to, ale to jsem brzy zjistil, že to tak není. Každopádně jsem tohle shrnul v příspěvku níže, protože jsem se toho chvíli snažil zbavit.
    Není dobré spoléhat na to, že ten shutdown bude trvat krátce, to vnáši nějaké implicitní omezení, které nemusí být pravda...
    Kdybych cítil naději, že se celá věc vyřeší ideálním způsobem, tak s tebou možná budu souhlasit.
    To je zajímavý přístup, podmiňovat (ne)souhlas s koncepční myšlenkou nějakým subjektivním pocitem z něčeho souvisejícího. Ale proč jsem o tom psal bylo, že například libvirt-guest si v klidu při shutdownu začal ukládat snapshoty běžících strojů. Nic divného a nevidím důvod, proč by to bylo špatně, ale celý shutdown pak trval třeba 10 minut....

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.