abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 841 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.8.2012 02:52 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 17, systemd a SysV init skripty
    Existují distribuce, které dávají uživateli hodně na výběr. Ale každá sranda něco stojí. Nicméně si myslím, že zrovna Fedora má mnohem větší problémy než systemd a to stejné se podle mě týká i dalších distribucí.

    Packaging guidelines ponechávají možnost zabalit sysvinit skripty do podbalíku se suffixem -sysvinit. Pokud by měl někdo dostatečný zájem, tak by se to teoreticky dalo.

    Jediný problém vidím v tom, že Fedora je typicky distribuce, která se snaží o relativně jednotný setup, kdy se maintaineři soustředí převážně na funkci toho jednoho setupu. Fedora není Gentoo, které už v handbooku vybízelo vždy k výběru z několika záměnných produktů (například různé crony a syslogy).
    To, že se Fedora snaží o jednotný setup je právě její největší síla. Věci jsou vyladěný dohromady a fungují. Všechny distribuce jako gentoo, kde si člověk může udělat kombinaci jakou chce, trpí právě tím, že každej pes jiná ves. Nikdo si pro to netroufne něco podporovat a špatně se to spravuje. Už proto je myšlenka dvou initů ve Fedoře nereálná.
    Gentoo má už hodně let spolehlivý init systém, který je založený na skriptech a přitom má spoustu vlastností, které Fedora získala až se systemd.
    Chápu, že pro desktop to může být jiné, ale na serveru mi opravdu vyhovovalo to, jak to dělal SysV se všemi těmi skripty. Služby se ovládaly přímočaře přes service a v "setup" existovalo textové klikáto, co spouštět. Z tohohle hlediska mi systemd přinesl opravdu jen starosti a čekám, kdy poprvé využiju nějakou jeho novou fičuru. Myslim opravdu využiju a ne, že mi server nabootuje o 5 vteřin rychlejc po tom, co to hodinu ladim :-)
    Nicméně si myslím, že zrovna Fedora má mnohem větší problémy než systemd
    Upřímně řečeno, kromě systemd nemám s Fedorou na serveru žádný problém.
    Navíc každou energii, kterou bych vložil nadáváním na kolegy, můžu místo toho vložit do zlepšování některého open source produktu z oblasti sítí.
    Já si myslím, že dokud je to "nadávání" v konstruktivní rovině, tak minimálně přináší jiný pohled na věc. A když je to v rozumné míře, tak to naopak prospívá.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.