abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:11 | IT novinky

    Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 11:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Pozvánky

    Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.

    … více »
    Heřmi | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 14
    7.7. 15:11 | IT novinky

    Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.7. 13:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.7. 13:00 | Nasazení Linuxu

    Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    7.7. 02:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 371 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.8.2012 20:35 l0gik | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vývojové prostředí
    Furts to nepochopil: jazyk X žádnou v drtivé většině případů nevykazuje vlastnost Y, býti kompilovaný prostě není vlastnost jazyka jako takového, ale jeho kompilátoru. O jazyce to neříká vůbec ale vůbec nic. Schválně se podívej např. do normy ANSI C, kolikrát se tam mluví o kompilaci (výskyt toho slova je tam asi pětkrát). Nebo se koukni na JAVU: ta pravda standardizuje svůj bytekód, ale co má spolu společného java, javascript, closure jako jazyky? Nic. a přesto jdou kompilovat do stejného bytekódu.

    Ta distinkce není žádné slovíčkaření, ale podstatné pozorování, které ukazuje, že soudy: "jazyk X je kompilovaný, tedy je pomalý" jsou ve skutečnosti špatné, protže ta pomalost je daná nikoli tím jazykem, ale použitým kompilátorem. Což má i praktický dopad: protože není třeba měnit jazyk, stačí měnit kompilátor (iterpret). S tím, na jakém kompilátoru/interpreteru je ten jazyk běhán nejčastěji to nikterak nezávisí. Naopak Ty jsi v diskusi smísil dva naprosto rozdílné jazyky (pro vývojáře je daleko větší rozdíl mezi freestanding C a hosted C: jak v komfortu psaní, tak v tom, kde se tyto jazyky užívají, než např. mezi hosted C a Javou) a na základě toho zmatení pojmů jsi se snažil argumentovat.

    A furt tady zůstává ten Tvůj obrovský rozdíl mezi kompilovanými a interpretovanými jazyky, který spočívá čistě v tom, který virtuální stroj umí či neumí výsledný bytekód vykonat (btw. ani exáč/ELF není spustitelný sám o sobě, vyžaduje nějaký runtime). Pro normálního člověka to prostě žádný rozdíl není, např. s Javou je vývojový cyklus naprosto stejný jako s C, v dobře zkonfigurovaném OS se neliší ani spouštění (a v špatně nemusíš spustit ani ten ELF). Kde je ten obrovský rozdíl, který je třeba řešit? V tom, že když přenesu daný kód na jiný stroj (arm s jazelle), tak je to najednou naopak?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.