abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 15:11 | IT novinky

    Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nasazení Linuxu

    Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:44 | Nová verze

    Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    6.7. 23:44 | Nová verze

    Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    6.7. 19:44 | Komunita

    Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.7. 20:22 | Zajímavý software

    Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 367 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    29.8.2012 23:43 l0gik | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vývojové prostředí
    >> proč se java bez JVMka provozovat nedá..... viz GCJ, který spousta lidí úspěšně používá, protože programy jím kompilované běží často značně lépe, než na JVM

    >> Prakticky to nijak zázračně nefungovalo... protože architektura JAVY je pomalá (stack based) a tedy její interpretování může být stejném hardware někdy rychlejší, než nativní běh. Což jen dokazuje, že být "nativní" samo o sobě ještě nezaručuje rychlost (ani nic jiného).

    >> aniž bys přečetl co jsem vlastně psal ale já to čet, jen prostě tvrdím, že sis udělal umělou kategorii: kód přímo spustitelný procesorem (což ale pravda, je k tomu potřeba někdo kdo rozumí ELF, linker dynamických knihoven, služby OS atd... a i nativní kód se před spuštěním upravuje: např. mapování dynamických knihoven atd...) a kód, kterej potřebuje před spuštěním nějakou další úpravu. Todle kritérium je ale naprosto umělé, protože nic neříká ani o tom, jak se chová aplikace z pohledu vývojáře, ani jak se chová z pohledu uživatele.

    >> ostatní tvůrci interpretovaných jazyků. Hlavním smyslem Cythonu není začít jazyk kompilovat (podobné rychlosti by šlo dosáhnout s dobrým JIT kompilerem), ale zavést typovost a snadné propojení s jazykem C, obojí převážně proto, aby vznikl nástroj vhodný na numerické výpočty. Ostatní tvůrci interpretovaných jazyků mají jaksi jiné cíle a proto volí i jiné prostředky. Holt když se koukáš na problém s předporozuměním, že interpretovanost je zlo, docházíš ke špatným závěrům.

    >> interpreteru mizerného výkonu. říká Ti něco JIT? K dispozici jsou papery a dokonce i testy, které prokazují, že některé techniky v JIT mohou vést k rychlejšímu kódu, než statická kompilace. (pomalost Javy je daná něčím jiným, než jen interpretací, což je vidět mj. v tom, že existují i javové knihovny pro HPC).

    >> Pokud věříš na rozbití celosvětového spiknutí tvůrců interpretovaných jazyků, Ne, já narozdíl od Tebe nevidím na interpretovaných jazycích nic divného (a když se koukneš na procenta zastoupení, tak se se mnou shoduje většina vývojářů) a nevím, proč by to, že někdo z určitých důvodů udělá kompilátor jednoho jazyka do té doby interpretovaného mělo něco znamenat. Právě proto, že to, zdali je jazyk interpretován nebo kompilován o jazyku nikterak nic nevypovídá.

    >> Nicméně takový zakompilovaný interpret... A jak řeší člověk např. v C, když má vykonávat nějaké příkazy vzniklé až za běhu? Úplně stejně: přibalí k programu nějaký interpreter, který umožňí kompilovat věci za běhu. Stává se tím z C interpretovaný jazyk? A vadí něčemu, že v některých jazycích je takový interpret standardně k dispozici a náhodou umí totéž, co samotný jazyk? Např. takový Visual Basic EVAL měl todle uměl a přitom byl kompilovaný. Totéž platí o některých implementacích LISPU. Z toho je jasně vidět, že vlastnost "míti eval" není nikterak omezená na interpretované jazyky.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.