abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | IT novinky

    Po 26 letech od protiprávního policejního zásahu, který byl spuštěn na základě podnětu společnosti Microsoft, Obvodní soud pro Prahu 2 rozsudkem potvrdil, že Mironet prokázal významnou část svého nároku na náhradu škody vůči Ministerstvu spravedlnosti ČR. Soudem nyní přiznaná část nároku znamená rekordní odškodné, jaké kdy české soudy přiznaly za nesprávný postup státu. Spor byl rozdělen na několik škod, u pravomocně uzavřených částí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 15:22 | Nová verze

    Lehké desktopové prostředí LXQt bylo vydáno ve verzi 2.4.0. Jde o převážně opravné vydání s drobnými vylepšeními podpory Waylandu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | IT novinky

    Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 českého studia Warhorse získala cenu BAFTA v kategorii nejlepší příběh. V konkurenci pěti dalších nominovaných děl porazila i úspěšnou francouzskou hru Clair Obscur: Expedition 33, která v letošním ročníku získala cenu za nejlepší hru roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | Komunita

    Projekt KDE oslaví v říjnu 30 let. Matthias Ettrich poslal 14. října 1996 do diskusní skupiny comp.os.linux.misc zprávu, která započala historii projektu. Důležité milníky jsou zobrazeny na časové ose KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:55 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucí/ho projektu Debian (DPL, Wikipedie). Poprvé povede Debian žena. Novou vedoucí je Sruthi Chandran. Letos byla jedinou kandidátkou. Kandidovala již v letech 2020, 2021, 2024 a 2025. Na konferenci DebConf19 měla přednášku Is Debian (and Free Software) gender diverse enough?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    dnes 00:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Přidána byla podpora Orange Pi 4 LTS. Přibyl balíček Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:55 | Nová verze

    Implementace VPN softwaru WireGuard (Wikipedie) pro Windows, tj. WireGuard pro Windows a WireGuardNT, dospěly do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:11 | IT novinky

    V Pekingu dnes proběhl 2. ročník půlmaratonu humanoidních robotů. První 3 místa obsadili roboti Honor Lightning v různých týmech. Nový rekord autonomního robota je 50 minut a 26 sekund. Operátorem řízený robot to zvládl i s pádem za 48 minut a 19 sekund. Řízení roboti měli časovou penalizaci 20 %. Před rokem nejrychlejší robot zvládl půlmaraton za 2 hodiny 40 minut a 42 sekund. Aktuální lidský rekord drží Jacob Kiplimo z Ugandy s časem 57 minut a 20 sekund [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    17.4. 17:11 | Zajímavý článek

    Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 6
    17.4. 12:44 | IT novinky

    Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1363 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.11.2012 00:38 Machy.L | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Kdenlive
    Dobrý den,

    obracím se na Vás se žádostí o radu, o pomoc. Kdokoli by jen věděl, jak lze vyřešit problémy, které se mi vyskytly při práci v Kdenlive, prosím, zkontaktujte mě. Potřebuji se posunout dál, myslím, že jsem se zasekla na poměrně základních věcech, ale sama na to bohužel nestačím.

    1. Přála bych si změnit rychlost videa (klipu), ať už zpomalit nebo zrychlit. V jednom manuálu jsem se dočetla, že toho docílím, budu-li se držet cesty Časová osa - Změna rychlosti klipu. Takovou možnost jsem ale bohužel ve své Nabídce nenalezla. Existuje i jiný způsob či byl snad toto chybný postup?

    2. Upravím si v Kdenlive video a následně jej hodlám uložit, tedy Renderovat. Před úpravami, kdykoli jsem si ho pustila ve svém multimediálním přehrávači na notebooku, obraz tohoto videa (natočeno v HD rozlišení) byl vždy obdélníkový (širokoúhlý). Nyní, po renderování, ať už jsem zvolila kterýkoli typ Cíle nebo Výstupního souboru, při přehrávání byl obraz spíše čtvercový, tudíž i mírně smrsknutý. Co mám udělat pro to, abych zabránila této změně obrazu, abych zachovala původní poměry stran?

    3. Obraz videa, které si přeji v Kdenlive upravit, je příliš tmavý. Takový problém bych mohla vyřešit přidáním některých z efektů, že? Zkusím tedy zvýšit jas - Ano, fajn, teď to vypadá dobře, obraz je světlejší - uložím video (renderuji). Následně v přehrávači pustím - ano, obraz je stále stejně světlý, jako byl hned po přidání jasu v Kdenlive. Zkusím ale tmavost videa vyřešit i jinak - efekty Tříbodová rovnováha či Křivky. Upravuji video, manipuluji s křivkami, s liniemi barev, ubírám šeď atd. Monitor klipu - zde vidím své video, zde vidím, jak se okamžitě mění po nejrůznějších úpravách. I po těchto - ano, upravila jsem křivky, video je v Monitoru klipu také světlejší, vypadá to dobře - ukládám (renderuji). No a následně přehřávám (v Dragonu) a ty úpravy, které jsem udělala, se kterými jsem byla tolik spokojená, když jsem viděla výsledek v Monitoru projektu, tu najednou nejsou, video je stejné jako před úpravami, stále tmavé, možná ještě tmavší. Kam se poděly? Změna Jasu obrazu se uloží a změny Tříbodové rovnováhy ne? Proč nevidím to, co jsem viděla v Monitoru projektu, ty své úpravy? Jsem opět tam, kde jsem byla...

    Tři problémy a strašlivě mě tíží. Prosím kohokoli, kdo by jen tušil, jak mě toho zbavit, a mohl mi říct, kde dělám chyby, budu Vám velmi vděčná.

    Děkuji

    S pozdravem,

    Lucka

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.