abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o naší práci, prostředí ve kterém pracujeme a o naší firemní kultuře. Letos se dveře otevřou 26. 11. 2025 v 16:00. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem naši inženýři v Praze pracují, jak spolupracujeme se zákazníky, partnery i studenty, proč máme rádi open source a co pro nás skutečně

    … více »
    SUSEMAS | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Zajímavý článek

    Jeff Quast otestoval současné emulátory terminálu. Zaměřil se na podporu Unicode a výkon. Vítězným emulátorem terminálu je Ghostty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:55 | IT novinky

    Amazon bude poskytovat cloudové služby OpenAI. Cloudová divize Amazon Web Services (AWS) uzavřela s OpenAI víceletou smlouvu za 38 miliard USD (803,1 miliardy Kč), která poskytne majiteli chatovacího robota s umělou inteligencí (AI) ChatGPT přístup ke stovkám tisíc grafických procesů Nvidia. Ty bude moci využívat k trénování a provozování svých modelů AI. Firmy to oznámily v dnešní tiskové zprávě. Společnost OpenAI také nedávno

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Pozvánky

    Konference Prague PostgreSQL Developer Day 2026 (P2D2) se koná 27. a 28. ledna 2026. Konference je zaměřena na témata zajímavá pro uživatele a vývojáře. Příjem přednášek a workshopů je otevřen do 14. listopadu. Vítáme témata související s PostgreSQL či s databázemi obecně, a mohou být v češtině či angličtině.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byl vydán Devuan 6 Excalibur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Kódové jméno Excalibur bylo vybráno podle planetky 9499 Excalibur. Devuan (Wikipedie) je fork Debianu bez systemd. Devuan 6 Excalibur vychází z Debianu 13 Trixie. Devuan 7 ponese kódové jméno Freia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 10:44 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu poprvé překročil 3 %, aktuálně 3,05 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 27,18 %. Procesor AMD používá 67,10 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 10:33 | Zajímavý projekt

    Joel Severin v diskusním listu LKML představil svůj projekt linuxového jádra ve WebAssembly (Wasm). Linux tak "nativně" běží ve webovém prohlížeči. Potřebné skripty pro převod jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    2.11. 23:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.10.31 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.11. 07:33 | Komunita

    O víkendu probíhá konference OpenAlt 2025 (Stream). Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (49%)
     (18%)
     (18%)
     (22%)
     (16%)
     (21%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 303 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.4.2013 02:46 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký notebook na Linux do 9000,-
    Koupě SSD je jedna z nejefektivnějších investic do NTB/Desktopu.
    Ne v okamžiku kdy člověk nemá peníze a má omezenej rozpočet. Nejdřív je třeba koupit samotnej ten počítač. SSD je bižuterie, to může přijít až potom. Tady se objevily hlasy, že má člověk koupit nějakej šrot notebook starej víc jak pět let a pak do toho vrazit nezanedbatelnou sumu na to SSD. = Blbost. Při takové koupi si poserete obecnej výkon, velikost RAM i výdrž baterie. Proto se mi nelíbí, když se tady taková rada objevuje obecně aniž by se vůbec někdo zeptal, co ten člověk na tom notesu bude dělat - jestli kancelářskou činnost, nebo zase kompilovat dnem i nocí Gentoo, nebo co.

    Když dávám nějakou radu, tak taky musím mít na paměti, že ji oběť může i uposlechnout a třeba prošustrovat, co já vím, dva tisíce.
    OT: Zvláštní je, že na Win (W7) ten rozdíl takový není, je poznat, ale ne tak, jako s použitím OS.
    Já pracuju na kompu s Windows 8, tak nevím. Taky může záležet na softu, co používáte, samozřejmě. Mě třeba dělá pomalostní problémy Libre/OpenOffice, ale to je nějaký softwarový bug (s copy/paste), kdy se to zasekne na mnoho sekund při čekání na něco a není to I/O (což jsem si nejdřív myslel, pochopitelně). Nu což. Prostě nevěřím, že to SSD podstatně zrychlí každodenní práci. Když si představím můj pracovní proces, tak tam pro to fakt není prostor. Ušetřilo by mi za den nevím... 20 sekund? Všecky aplikace (i lišák se spoustou tabů) se mi vejdou do RAM, takže se to mezi nima pořád přepíná okamžitě. Explorer je v kaši, takže se načítá okamžitě... a v kaši je asi i ten lišák nebo openoffice, počítám...

    Na odladěným distru by to podle mě mělo fungovat podobně, i když ruku do ohně za to dát nemůžu. V posledních letech se docela divoce mění a střídají desktopová prostředí, je možné, že spousta věcí se rozbíjí, což se ve vývoji mnoha interagujících knihoven/programů stylem bazaar asi stává...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.