abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1434 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    9.6.2013 10:45 Zdenek H. | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debijan7 amd64, vybral jsem si OS správně?
    Vybral jsi si dobre, ale zalezi na tom, co se systemem chces delat.

    Ja jsem si poprve installoval linux (1999), abych zjistil co to je a jak se to pouziva.

    Debian je vhodny pro tento ucel, existuje velke mnozstvi balicku a take je k dispozici velke mnozstvi dokumentace, protoze se Debian vydava jednou za cca dva roky, tak je ta dokumentace i aktualni :).

    Pokud chces pouzivat linux jako nahradu za windows a ocekavas, ze bude vse nachystane a v nejnovejsich verzich, pak Debian neni to prave.

    Doporucoval bych zacit s Ubuntu, Fedora ...

    Problem je, ze pokud chcete nejnovejsi software, tak upgrade obcas neco rozbije a upgradovat musite casto, aby tam byl nejnovesi software :).

    Pokud chcete v budoucnu pouzivat linux na serveru, zalezi kterym smerem se ubira firma, kde pracujes.

    Pokud mate vsude na serverech Debian, zustan u nej na desktopu, popripade si tam pro zacatek dejte Ubuntu a ucte se jak system pouzivat.

    V pripade, ze mate vsude RedHat Enterprise linux nebo CentOS tak si tam dej Fedoru a uc se, jak system pouzivat.

    Ja jsem dlouhou dobu pouzival Debian stable, ale kvuli tomu, ze vsechny produkcni servery jsou RHEL, Centos ..., tak jsem si dal i na svuj pocitac Fedoru.

    Ve vsech pripadech pouzivej google na hledani odpovedi na problemy. Pokud nemas nejaky exoticky hardware, tak v 99% pripadu uz stejny problem nekdo resil. Kdyz zadam do google install firefox debian wheezy

    vypadne mi celkem hodne odkazu: Napriklad tento http://superuser.com/questions/322376/how-to-install-real-firefox-on-debian

    vseobecne stackExchange je dobry zroj otazka-odpoved.

    Linux neni windows, kazdy ma sve pro i proti. Ocekavej, ze se neco budete muset naucit. Ani ve windows nejde vsechno jen tak a po case to nejde vubec a musis restartovat, propripade vse preinstalovat. Ja bezne svuj system(Fedora) jen uspavam a restartuju jednou za mesic, kdyz fedora chce nainstalovat nove jadro. V praci mam jeden stroj, ktery pouzivam na ruzne sluzby pro nas tym, vypnul se naposledy pred rokem a pul, protoze jsme stehovali kancelare do jine budovy. Je pravda, ze na tom stroji bezi stary system cca 5 let bez upgrade, neni to potreba, slouzi jen v ramci intranetu.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.