abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:55 | Zajímavý software

    pico-usb-wifi je open source firmware pro Raspberry Pi Pico W, který jej promění v USB Wi-Fi adaptér. Po připojení k počítači se objeví jako zařízení USB CDC-NCM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | IT novinky

    Americká společnost Google ze skupiny Alphabet bude muset podle nových požadavků Evropské unie umožnit společnosti OpenAI i dalším konkurentům v oblasti umělé inteligence (AI) a internetových vyhledávačů přístup ke svým službám. Ve svém rozhodnutí o tom včera informovala Evropská komise (EK). Opatření má zajistit dodržování pravidel, jejichž cílem je omezit v EU tržní sílu velkých technologických firem. Google s tím nesouhlasí.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Komunita

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 00:22 | Zajímavý software

    Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.7. 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.7. 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2154 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    29.10.2013 20:33 sid.dagivers
    Rozbalit Rozbalit vše problem nastartovat x11vnc cez ssh

    sid@sid-GX700:~$ sudo startx [sudo] password for sid:

    X.Org X Server 1.14.3 Release Date: 2013-09-12 X Protocol Version 11, Revision 0 Build Operating System: Linux 3.2.0-37-generic x86_64 Ubuntu Current Operating System: Linux sid-GX700 3.11.0-12-generic #19-Ubuntu SMP Wed Oct 9 16:20:46 UTC 2013 x86_64 Kernel command line: BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.11.0-12-generic root=UUID=ff0b39c3-cdc6-4e40-a617-1452710fbb7a ro quiet splash vt.handoff=7 Build Date: 15 October 2013 09:23:37AM xorg-server 2:1.14.3-3ubuntu2 (For technical support please see http://www.ubuntu.com/support) Current version of pixman: 0.30.2 Before reporting problems, check http://wiki.x.org to make sure that you have the latest version. Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting, (++) from command line, (!!) notice, (II) informational, (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown. (==) Log file: "/var/log/Xorg.1.log", Time: Tue Oct 29 20:20:15 2013 (==) Using system config directory "/usr/share/X11/xorg.conf.d" setversion 1.4 failed Initializing built-in extension Generic Event Extension Initializing built-in extension SHAPE Initializing built-in extension MIT-SHM Initializing built-in extension XInputExtension Initializing built-in extension XTEST Initializing built-in extension BIG-REQUESTS Initializing built-in extension SYNC Initializing built-in extension XKEYBOARD Initializing built-in extension XC-MISC Initializing built-in extension SECURITY Initializing built-in extension XINERAMA Initializing built-in extension XFIXES Initializing built-in extension RENDER Initializing built-in extension RANDR Initializing built-in extension COMPOSITE Initializing built-in extension DAMAGE Initializing built-in extension MIT-SCREEN-SAVER Initializing built-in extension DOUBLE-BUFFER Initializing built-in extension RECORD Initializing built-in extension DPMS Initializing built-in extension X-Resource Initializing built-in extension XVideo Initializing built-in extension XVideo-MotionCompensation Initializing built-in extension SELinux Initializing built-in extension XFree86-VidModeExtension Initializing built-in extension XFree86-DGA Initializing built-in extension XFree86-DRI Initializing built-in extension DRI2 Loading extension GLX setversion 1.4 failed

    najprv sa musim prihlasit lokalne na pc cez gui a spustit x11vnc server a potom ide sa pripojit na pc

    googlil som uz vela for ale nepodarilo sa mi to nijako rozbehat

    nejake napady? len zacinam s linuxom pc mam bez monitora a po kazdom restarte ho musim prenasat a zapajat naspat.

    dik moc

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.