abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 15:11 | IT novinky

    Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nasazení Linuxu

    Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:44 | Nová verze

    Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    6.7. 23:44 | Nová verze

    Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    6.7. 19:44 | Komunita

    Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.7. 20:22 | Zajímavý software

    Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 367 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.1.2014 22:40 Logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PostgreSQL update s limitem a vnořeným selectem
    0) Integrita v databázi je dost podstatná věc. Navíc cizí klíče jsou zároveň i dokumentace. Rozhodně doporučuju je používat. Logika je jednoduchá: je daný sloupec odkaz na data z jiné tabulky? Pak je to cizí klíč a má být označen. V podstatě tam, kde používáš (BIG)SERIAL (a nejde o primární klíč), tak tam má být datový typ normální integer, ale má tam být cizí klíč.

    Klidně sem pak tu strukturu s doplněnejma FK dej, kouknu se Ti na ní... (Ale jen s rozumnejma názvama, podruhý už tu papuánštinu neluštim).

    2) To samozřejmě může. Ale v těch případech holt budeš muset napsat table.column místo column_table, takže i ten nejhorší případ neni horší než Tvá notace. A to ještě si člověk zpravidla pro tabulku v dotazu, když ji používá vícekrát, udělá kratší alias, takže to i tak bude kratší. Tak jak to děláš je to ale zaprve nepřehledné, zadruhé náchylné k chybám (tabulka1_id_tabulka2 přímo svádí k prohození tabulek), zatřetí strašně ukecané, čím je to ještě nepřehlednější a tím ještě náchylnější k chybám :-) (A to neřeším případ, kdy vážeš dvě stejné tabulky na sebe, kde pak musíš alias tak jako tak uvést - což je vlastně i případ toho Tvého dotazu).

    4) Jo aha, netušil jsem, že píšeš systém pro spammery, to bych Ti nepomáhal vůbec :-) V tom případě ale má stejně zpráva jednoho odesílatele a čas odeslání a jeden text, jediný, čeho může bejt víc, je snad příjemce a příznak vymazání, ne? Takže i tak by ta struktura měla vypadat jinak.

    ad Chyba) Pojmenuj rozumně ty tabulky a sloupce. Protože je to IMHO jedinná možnost, jak na to přijít. Když to budeš mít pojmenovaný normálně, tak si ten dotaz jednou přečteš a bude Ti to jasný. A až na to příjdeš, můžeš vždycky se vrátit k tý současný a kouknout se, jak to teda původně mělo bejt.

    Přehlednost návrhu a názvů je jedním ze základních programátorských dovedností - to neni tak, že dobrej programátor se vyzná ve zmatku. Dobrej programátor zmatek neudělá a nebo aspoň když udělá, tak opraví. A pokud něco nefunguje a je tam zmatek v názvech, tak je naprosto standardní postup vhodným pojmenováním si nejprve udělat jasno, co je vlastně co - chyba se pak vyloupne sama. Např. když budeš mít program
    
    Pes a ;
    Kočka b ;
    Papoušek c ;
    ...
    b.stekej()
    
    
    Tak můžeš chybu hledat hodinu a nevšimneš si toho. Jedinná šance, jak ji najít je si proměnné dobře pojmenovat, tj. a pes, b kočka atd... A to můžeš udělat buďto jen v hlavě - to ale zvládneš takhle pobrat jen kousek kódu a ten Tvůj dotaz je dost dlouhej i pro zkušenýho programátora, nebo když je to možný i přímo v kódu.

    Zmatek v názvech je IMHO naprosto stejná chyba, jako špatně napsaný dotaz. Sice to sice samo o sobě žádnou "reálnou chybu" neudělá, ale generuje to chyby jak na běžícím pásu. Ono umění programovat je v podstatě umění dávat proměnným správný jména. Algoritmus, pokud věci správně pojmenuješ, se zpravidla vyloupne sám (trochu přehánim, ale ne moc).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.