abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Komunita

    Canonical oznámil, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie) v Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici tří bilionů dolarů (62,1 bilionu Kč). Alphabet se připojil k malé skupině společností, které tuto hranici pokořily. Jsou mezi nimi zatím americké firmy Nvidia, Microsoft a Apple.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | IT novinky

    Spojené státy a Čína dosáhly dohody ohledně pokračování populární čínské platformy pro sdílení krátkých videí TikTok v USA. V příspěvku na síti Truth Social to dnes naznačil americký prezident Donald Trump. Dosažení rámcové dohody o TikToku vzápětí oznámil americký ministr financí Scott Bessent, který v Madridu jedná s čínskými představiteli o vzájemných obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Bessentova slova později potvrdila také čínská strana.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Komunita

    MKVToolNix, tj. sada nástrojů pro práci s formátem (medialnym kontajnerom) Matroska, byl vydán ve verzi 95.0. Podpora přehrávání formátu Matroska míří do Firefoxu [Bug 1422891, Technický popis]. Přehrávání lze již testovat ve Firefoxu Nightly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.9. 17:33 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 211. sraz, který proběhne v pátek 19. září od 18:00 ve Studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Na srazu proběhne přednáška Jiřího Eischmanna o nové verzi prostředí GNOME 49. Nemáte-li možnost se zúčastnit osobně, přednáškový blok bude opět streamován živě na server VHSky.cz a následně i zpřístupněn záznam.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.9. 01:33 | IT novinky

    Microsoft se vyhnul pokutě od Evropské komise za zneužívání svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s aplikací Teams. S komisí se dohodl na závazcích, které slíbil splnit. Unijní exekutivě se nelíbilo, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Microsoft nyní slíbil jasné oddělení aplikace od kancelářských nástrojů, jako jsou Word, Excel a Outlook. Na Microsoft si

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    12.9. 14:00 | Nová verze

    Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.9. 12:00 | Zajímavý článek

    Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).

    |🇵🇸 | Komentářů: 21
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (81%)
     (7%)
     (3%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 182 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 10.9. 13:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    5.9.2014 14:35 gogol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wifi síť mezi více domy
    Superhet sa vo wifi nepouziva zhruba 10 rokov. Preslo sa na ciste digitalne riesenie "Direct Conversion" aj ked pociatocne implementacie sa potykali s velkym handicapom ACI (Adjacend Channel Interference). Problemom bolo malo vykonne DSP pre potrebnu dodatocnu digitalnu filtraciu. V DC arch. je odstraneny SAW filter na mf, co vedie k ruseniu signalu dostavajuceho sa na ADC, ktore je o 40dB silnejsie ako prijatelna uroven. Tym padom aj ADCs maju nizsiu dynamiku. Zacinalo sa s 8bit ADCs. V sucastnosti sa pouzivaju 10 a 12 bit ADCs. LNA je zaujimava tema. Pouzivaju sa riadene kaskadove stupne s rozdelenym ziskom s celkovym rozsahom okolo 90dB. Nastavenie AGC sa robi pocas pociatocnych 4us z kadeho ramca postupne po krokoch 0.8us. Tymto sa nasampluje nastavenie zisku pre kazdy ramec osobitne vzhladom na optimalne vyuzitie dyn.rozsahu ADC.

    Pocas prijmu ramca sa zisk nemeni. Rozsah zisku kazdeho stupna LNA sa da menit z BaseBand procesora a v urcitych pripadoch je vyhodne to nastavit tak, aby sa to ako celok chovalo tak, ze napriklad signaly pod -70dBm sa nebudu vobec na ADC dostavat. Tym vyrazne poklesnu interference produkty a bude mozne bez nejakych vacsich problemov prijimat signaly aspon o 6dB silnejsie a to aj v pripade, ze na rovnakom, alebo susednych kanaloch pracuje niekolko desiatok cudzich stanic. Neviem ako na inych, ale na Ralinkoch je to mozne nastavovat po kroku 1dB. Trvalo mi hodne dlho kym som prisiel na to, co sa da nastavovat v roznych registroch. Da sa povedat, ze som sa riadil viac intuiciou, pretoze ziadne specialne service manuals nemam k dispozicii. Mam toho ovsem hodne nastudovaneho z radioelektroniky. Tiez sledujem vyvojarske konferencie a sem tam nieco sa da najst ako dokumentacia priamo v ovladaci.

    Da sa povedat, ze jednotlive chipsety roznych vyrobcov sa velmi podobaju. Lisia sa v detailoch vzhladom na patenty. Niektore su navrhnute univerzalnejsie ako napr.Atheros, ktory je mozne kompletne preprogramovat pre pouzitie inej normy ako wifi, napr.na 802.16. Da sa spomenut aj vysielacia cast, ktora je zaujimava tym, ze u niektorych chipsetov (Broadcom) je mozne sa stretnut s meranim VSWR na koncovom stupni.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.