abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    3.10. 19:00 | Nová verze

    Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 17:11 | Upozornění

    eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    3.10. 17:00 | Komunita

    Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.10. 14:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.10. 12:33 | Upozornění

    Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."

    javokajifeng | Komentářů: 0
    3.10. 01:11 | Bezpečnostní upozornění

    Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (20%)
     (15%)
     (17%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 175 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 20:35
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    3.9.2014 23:25 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komponenty pre maly domaci server
    Ta deska má jen jeden PCIe slot. To je málo. Desku vyber velkou, s dobrými řadiči a chipsetem.

    S elektřinou si moc hlavu nelam, aktuální procesory už v klidu moc nežerou. Mám i3 a teplota se pohybuje kolem 35 °C. Pokud budem uvažovat cenu 5 Kč/kWh, tak 50W odběr stojí 180 Kč měsíčně. Pokud se vyhneš opravdu rozežraným komponentám, budeš v pohodě.

    Také to má jen jednu síťovku, takže to nemůže sloužit jako router či WiFi AP. Můj domácí server jsem měl kdysi také takový "malý", ale po cca roku až dvou se to ukázalo jako příliš omezující.

    Teď mám v domácím serveru dvě kabelové síťovky (jednu do Internetu, druhou do místní sítě) a jednu WiFi (Ralink RT2800 802.11n), která má antény vytažené cca 2m kabelem na dveře komory (na vnitřní stranu; nejsou vidět). Takže vedle serveru běží jen switch (možná by šel nahradit 4portovou síťovkou) a modem, žádná další WiFi krabička netřeba. S novým notebookem chystám ještě čtvrtou síťovku – 802.11ac (prý až 6.77Gbps WiFi).

    Také se zamysli, kolik disků do toho chceš dát. A kolik tam budeš chtít dát za rok nebo dva? Takový domácí server vydrží bez problémů běžet pět let i více. Je škoda mu zkracovat životnost mizernou rozšiřitelností.

    Pak přidej trochu paměti. 4GB není zas až tak moc a pokud budeš mít víc, nebude to swapovat, což šetří disky. A bude to mít prostor pro diskové cache, což zvedne výkon. Některé služby jsou celkem rozežrané, například GitLab je pěkný bumbrlíček. A jestli tam dáš něco v Javě …

    Místo Apache doporučuju Lighttpd nebo ngnix. Mají značně menší spotřebu paměti a vyšší výkon.

    Pak také přidej třetí disk jako zálohovací – rsnapshot je hezká věc.

    A co se skříně týče, vyber velkou, prostornou, s mnoha pozicemi na disky, dobře větrající, nedrnčící a aspoň trošku odhlučněnou.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.