abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:00 | Zajímavý projekt

    VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.4. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    2.4. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1223 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.9.2014 15:54 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instant Messaging - pouzivate JABBER?
    Takze defakto z xmpp udelame ruznymi xepy ten email, ze? :-)
    Je možné nad XMPP postavit e-mailovou službu, navíc XMPP poskytuje metody ověření odesilatele, které by se e-mailu docela hodily, ale v diskuzi o instant messagingu je to irelevantní.
    1) jake prostredky email neposkytuje, aby se dal vyuzit k IM?
    Jaké zázračné prostředky e-mail (tedy IMAP, SMTP, MIME) poskytuje, které nejsou už zakotveny v obecnějších protokolech?
    2) to ze je email spatny je tvuj nazor, neznam cloveka, ktery by ho nepouzival a ztrata zprav je vyjimkou. Naproti tomu, znam jen velice malo lidi, kteri pouzivaji XMPP.
    Když něco nepochopím, tak se zeptám. Nepsal jsem nic o tom, kolik lidí co používá, lidé teď stejně nejvíc komunikují přes Facebook :).
    5) zasilani priloh v emailu roky funguje. Na jabberu se mi to nepovedlo se zadnym klientem
    Implementace příloh je triviální, ale zcela logicky navyšuje velikost zprávy o velikost přílohy. To není problém u triviálního protokolu pro předání zprávy serveru jako je SMTP, kde se prostě nastaví limit dostatečný pro přílohy, které očekávám. Instant messaging běžně pracuje jinak a limit na zprávy mívá podstatně nižší, aby se neblokoval kanál.

    Celkově je běžný jabber software navržený s ohledem na to, aby byl server ušetřen manipulace s velkými daty, ale není to podmínkou. Z toho taky vychází požadavek na přímé předávání velkých dat, které mi přijde jako super nápad, akorát ta implementace se zpoždovala a zpoždovala, škoda.
    Vubec nevim, co bys na tom chtel specifikovat, krome toho, ze predmet emailu pro IM je treba : IMMESSAGE
    Pokud mi chceš tvrdit, že když naseru do subjectu do IMMESSAGE, budu mít najednou skvělý instant messaging, tak na to nemám slov.
    Zbytek uz je jenom o tom, vytvorit klienta s odpovidajicim UI, nebo tuhle funkci doplnit do soucasnych Email klientu - moznost otevrit chatovaci okno a nastavit si jine upozorneni pro IM zpravy.
    Jasně, a všecko bude magicky fungovat. Takových teoretiků vizionářů jsem potkal dost, ale jednu věc měli společnou. Jediné, co z nich kdy vypadlo byly kecy.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.