abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (25%)
     (5%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (27%)
    Celkem 135 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    31.12.2014 05:04 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc s nastaveni firewallu
    Pokud někdo má možnost zneužít takovou díru, neřekl bych, že tomu něco brání.
    Pro úplně blbé tedy ještě potřetí: jak můžete zneužít díru, když zapomenete ve firewallu uvést protokol, na kterém naslouchá služba, a výchozí politika není ACCEPT?
    Názorná ukázka mého tvrzení, že tahle "opatření" pouze vyvolávají ve správci falešný pocit bezpečí. Samozřejmě, že může být náhodou povolena. Například tak, že příslušná komunikace vyhoví jinému pravidlu s cílem ACCEPT.
    To jako že když nejsem Jirsák, tak nevím, co jednotlivá pravidla povolují?
    Nebo tak, že útočník komunikuje s cílovým serverem jinak, než přes tenhle firewall.
    Což nemá s nastavením firewallu nic společného.
    Je síť nekonfiguruju tak, že bych něco náhodně nastavoval tak dlouho, dokud nějaká služba nezačne fungovat.
    Ne, vy ji konfigurujete tak, že něco náhodně nastavujete tak dlouho, dokud nějaká služba nepřestane fungovat. (Nedělejte z ostatních blbce.)
    Třeba mít seznam služeb a nakonfigurovat síť přesně pro tyhle služby.
    Opravdu ten seznam služeb obsahuje všechny služby? Opravdu ho budete aktualizovat při každé změně? Budou to tak dělat i všichni ostatní admini? Nebudou ty služby zpřístupňovat přes svoje počítače uživatelé?

    Osobně tipuju, že máte na konci INPUT a FORWARD chainů DROP pro všechno, co nevyhoví předchozím pravidlům, takže máte totéž jako výchozí politiku DROP, a jenom si tu honíte ego, jak jste super admin, že používáte jako výchozí politku ACCEPT.
    Je to jedna z možností. Ale není zásadní, a pokud ji někdo používá špatně, způsobuje víc problémů než užitku - za prvé vytváří ve správci sítě falešný pocit bezpečí, za druhé skrývá chyby v konfiguraci. Konkrétní příklady jste tu už popsal.
    Je zásadní (konkrétně: Allow only those activities that you expressly permit). Zjistit díru z monitoringu je pozdě. Navíc ten monitoring na to také nemusí přijít nebo může být přes tu díru ovládnut útočníkem.

    Popsal jsem tu pouze příklady, kdy problémy (bezpečnostní díry) způsobuje ACCEPT. Chyby v konfiguraci skrývá hlavně politika ACCEPT, to jsem tu ovšem psal také a i zdůvodnil.
    Nespoléhal jsem na to, že všechny problémy odstraní všemocná politika DROP.
    Ne, evidentně jste spoléhal na to, že všechny problémy odstraní všemocný monitoring. (Nedělejte z ostatních blbce.)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.