abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    21.8. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.8. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2468 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.2.2015 00:51 Merlinii | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše TP-link 740N verze 4.23 - jak nahrát správný firmware? polo-cihla
    Příloha:
    Zaujaly mě alternativní firmwary zejména pro docela spolehlivé TP-linky, mám 740N verze 4.23, má 4 MB flash a 32 MB RAM a 400 MHz CPU.

    1. Zkusil jsem nahrát odpovídající firmware OPEN-WRT, to se povedlo a vše OK. Šlo o tento: openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

    – Jako první se vždy nahrává faktory.

    2. Pak jsem zase chtěl vrátit původní TP-link. Dočetl jsem se, že to nejde rovnou, že je nutné ořezat hlavičku, aby se to necyklovalo. Ale že jde taky použít starší firmware origo TP-link který nemá ještě u-boot. Takže jsem to flashnul na tento:

    wr740nv4_en_3_12_11_up(111130).bin

    Proběhlo to OK, ale tuším, že ne zcela (zůstala trčet instalace, nedošlo k celému správnému automatickému restartu,ale do 100 % to doběhlo), pak jsem to ještě flashnul na poslední TP-link - fungovalo vše OK.

    3. Ale chtěl jsem zkusit DD-WRT: Našel jsem odpovídající (jak jsem si myslel) DD-WRT, tento:

    factory-to-ddwrt.bin - verze DD-WRT v24PreSP2-beta-build-21061 - která má být funkční, nicméně je to asi na maličko novější CPU, snad to ale nevadí.

    4. Flash proběhl OK, ale nenaběhlo GUI (grafické rozhraní), svítí jen power, po chvíli naskočí WiFi a skutečně funguje, svítí i WAN (druhá zprava vedle "zámku", tj. "zeměkoule"...)... Takže router není cihla, funguje docela jako bridge i do Wifi. Nesvítí LAN, i když jedou.

    5. Když nezapojím WAN, tak se připojím kabelem do LAN a jede mi přes telnet 192.168.1.1 a přihlásím se přes root a admin do příkazového řádku, který reaguje. - viz obr.

    6. když dám přes webové rozhraní 1921.168.1.1, tak firefox mi ukáže nějaký zbytek LUCI z OPEN-WRT (ale když dám povolit) tak to slítne a nic se neděje. LUCI pochopitelně už není.

    Napadlo mě tam dohrát LUCI, ale v Linuxu se nevyznám a tuším, že si nebude s DD-WRT rozumět a ani nevím, zda je tam místo a ani jak se to dělá.

    Bohužel neumím donutit 740N v 4.23, aby si "hrábnul" někam na sTFT pro jiný firmware.

    Nechce se mi to připojovat přes sériový kabel a nahrávat takto složitě jiný firmware.

    Poradí někdo zda jde přes ten telnet nahrát nový firmware?

    Díky.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.