abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (18%)
     (5%)
     (5%)
     (3%)
     (5%)
     (3%)
     (33%)
    Celkem 39 hlasů
     Komentářů: 5, poslední dnes 08:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    7.4.2015 19:07 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Titulky do Matrosky
    UTF-8 poznas snadno
    S tím bych ještě souhlasil, stačí se pokusit daný bajtový řetězec jako utf-8 interpretovat a v případě úspěchu ho za utf-8 prohlásit.
    soubor by mel mit na zacatku hlavicku.
    Ovšem toto se nebojím prohlásit za čirou idiocii. Kódování utf-8 žádnou (povinnou) hlavičku nemá, navíc hovořit o detekci kódování v kontextu toho, že jinak čistě textový soubor opatřím hlavičkou s informací o kódování, to jaksi nedává smysl. Já osobně jsem se do kódování utf-8 bez jakýchkoli hlaviček zamiloval kvůli jeho výtečným znalostem především v kontextu ASCII světa, mezi něž patří, že nad utf-8 řetězci a soubory fungují prakticky všechny operace stejně jako nad ascii souborem. Snad jedinou výjimkou jsou operace vyžadující práci s počtem znaků. Ovšem pro utf-8 opatřené nesmyslnou značkou pořadí bajtů v kódové jednotce, kterou je jediný bajt, už touto vlastností neoplývá a osobně ho tak považuju za podobný odpad jako utf-16.

    TL;DR verze: Nikoliv, u textových souborů v osmibitových kódováních včetně utf-8 se minimálně na unixových systémech nevyžaduje hlavička označující kódování. A můj osobní názor je, že systémy, které jen a pouze u tohoto konkrétního osmibitového kódování vyžadují speciální hlavičky v textových souborech, jsou idiotsky navržené.
    Zbytek je prevazne o tom, ze se hledaji konkretni znaky, v idealnim pripade se dela neco jako frekvencni analyza(= vemes nejakej dostatecne velkej vzorek pro danej jazyk, znej si zjistis jak casto se vyskytuje ten kterej znak a pak zjistujes neznamej text)
    Analýza frekvence jednotlivých znaků je sice super věc na hraní, ale u detekce jazyka/kódování krátkých textů (v řádu jednotlivých vět) se mi vůbec neosvědčila, což by u detekce jazyka/kódování obecných souborů mohl být docela problém, ale pravda je, že na titulky by to stačit mohlo.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.