abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:55 | Pozvánky

    Organizátoři konference LinuxDays ukončili veřejné přihlašování přednášek. Teď je na vás, abyste vybrali nejlepší témata, která na letošní konferenci zaznějí. Hlasovat můžete do neděle 7. září. Poté podle výsledků hlasování organizátoři sestaví program pro letošní ročník. Konference proběhne 4. a 5. října v Praze.

    Petr Krčmář | Komentářů: 8
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 11.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 06:00 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. Vypíchnout lze, že v Plasmě byl implementován 22letý požadavek. Historie schránky nově umožňuje ohvězdičkovat vybrané položky a mít k ním trvalý a snadný přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.8. 20:00 | Nová verze

    Wayfire, kompozitní správce oken běžící nad Waylandem a využívající wlroots, byl vydán ve verzi 0.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.8. 04:00 | Komunita

    Před necelými čtyřmi měsíci byl Steven Deobald jmenován novým výkonným ředitelem GNOME Foundation. Včera skončil, protože "nebyl pro tuto roli v tento čas ten pravý".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.8. 18:33 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 156 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    29.8. 15:11 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.8.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.8. 12:11 | IT novinky

    Včera večer měl na YouTube premiéru dokumentární film Python: The Documentary | An origin story.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.8. 23:33 | Nová verze

    Společnost comma.ai po třech letech od vydání verze 0.9 vydala novou verzi 0.10 open source pokročilého asistenčního systému pro řidiče openpilot (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.8. 21:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (82%)
     (8%)
     (2%)
     (3%)
     (4%)
     (1%)
    Celkem 125 hlasů
     Komentářů: 9, poslední 28.8. 11:53
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.11.2015 11:36 JuraHlavacek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bonding, 802.3ad, bridge .... jak optimalne propojit 3 zarizeni s dualport kartama?
    Příloha:

    Ano, tak nejak sem si to predstavoval.

    QNAP umi jak 802.3ad (akorat nevim jestli Dynamic i LACP, ale urcite neumi Static LAG). Prave mam obavy ho davat do switche, protoze RR s tim urcite bude mit problem, ale asi by slo prepnout vsechny tri stroje na 802.3ad. UBUNTU je v pohode, QNAP je v podstate x86 desktop s debian-based linuxem a existuje k velke casti systemu GPL zdrojovy kod, takze ani tam neni problem pripadne neco udelat s kernelem, dokompilovat drivery apod. V nejhorsim pripade neni problem na QNAP hodit standardni debian, ale clovek by tak prisel o pomerne pohodlnou zpravu systemu na dalku, kterou bych musel resit pres SSH a Webmin.

    Cele to ale znamena poridit switch ktery bude mit podporu 802.3ad, ktery

     

    Dalsi varianta je poridit aspon dva kusy LAN-10G1T-D (v podstate asi uplne stejna karta jako prodava Startech a Thecus pod oznacenim C10GTR, nakladove 3800 bez DPH za kus) a propojit tim W7x64 s UBUNTU, pricemz by mezi QNAPem a UBUNTU zustal bond v RR modu. QNAP sice pise, ze karta neni urcena pro desktop pocitace, ale cekal bych, ze kdyz se prodava se stejny PCB dalsich x karet, tak se pro to nejaky ovladac bude dat sehnat. 10metru CAT6a kabelu neni pro me problem (tahame po firme tyhle draty bezne), zatimco SFP+ bych musel nekde sehnat. Jinak by to zapojeni mohlo v podstate zustat. Toto by treba melo vyznam i pokud bych upgradoval casem QNAP na model s moznosti nahradit 2xGLAN za 10GbE i v QNAPu.

    Zvlastni je, ze 10GbE at uz s RJ45 nebo SFP vychazi nakladove draz nez Infiniband, ktery co sem zatim koukal nabizi mnohem vice nez jen sitovou komunikaci a uz nyni se nabizi 40Gbps karty za relativne male penize.

     

     

    Jeste by to slo trochu zkomplikovat, kdyby byl problem s vykonem a internet presunout uplne bokem. Zase by sla udelat varianta jak s Bond1 mode 4, tak 10GbE pomoci dvou QNAP karet ... viz moje schema v priloze.

     

    Uplne nejhorsi varianta je poridit switch s dvema SFP+ porty, QNAP pripojit pres 802.3ad (dva porty) do standardnich portu a do UBUNTU i do W7x64 koupit po jednom kuse nejakych PCIe 10GbE sitovych karet se SFP+ a sehnat nekde levne 2 kratke hotove SFP+ kabely a predelat sit tak, aby switch lecez nekde na pul cesty mezi UBUNTU a W7x64. Nicmene na tuto varinatu nemam skoro zadne komponenty.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.