abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Pozvánky

    Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    3.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 22:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 19:11 | IT novinky

    Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    2.5. 11:22 | Zajímavý projekt

    Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (8%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 524 hlasů
     Komentářů: 22, poslední dnes 10:06
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.10.2016 18:30 ttt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaké prostředí pro JAVU pod Linuxem ?
    Disclaimer: na Javu používám Eclipse, na ostatní vim

    Používat vim na všechno má své výhody. Ale doporučovat ho někomu, kdo se zeptá na IDE, je hloupost. Nikdo nezačne s vimem tak, že ho nainstaluje a nakonfiguruje tak, aby se dal rozumně používat pro Javu - je tam příliš velká vstupní bariéra. Navrhnout ho bez dalšího komentáře... působí to na mě jako snaha všem oznámit, že Kit používá vim. A jsem vegan, jen tak mimochodem.

    Jako výhody vimu vidím:
    • Jeden editor na všechno. Mám ho pak lépe nakonfigurovaný než IDE, pokud píšu v Javě, v Ruby, sem tam něco v C nebo pythonu. Ovládání editoru - v IDE typicky jde nastavit vim-mapping, ale dokonalé to není. Ale dost dobré na to, aby se to dalo používat, ano.
    • Možnost vytvořit/změnit jednoduché skripty/pluginy. Když něco funguje jinak než se mi líbí, dokážu to upravit. Upravování pluginů do IDE taky jde, ale není to (aspoň pro mě) tak přímočaré. Např. v eclipse mě irituje searchpattern pro otevírání souborů - používá camelcase matching, což mi nevyhovuje, raději mám "Approximate string matching. Ale změnit to v eclipse mi přijde natolik složité, že se to toho nepustím. I když Javu oproti VimScriptu považuju za výhodu...
    • Vybrané příkazy/pluginy souvisejících s psaním textu
    • Rychlost
    Z druhé strany - proč bych měl používat IDE a ne vim? Většinu času trávím tím, že píšu nebo upravuju kód. Tedy potřebuju, aby se mi dobře psalo, informace od kompilátoru, automatické doplňování, refactoring, přeskakovat mezi soubory, pár dalších věcí. Pokud tohle dokáže vim srovnatelně s IDE, pak pro mě začnou být důležité věci psané výše a zvažuju, jestli další výhody, které IDE poskytuje, vyváží výhody "domácího prostředí". Většinu z toho, co IDE poskytuje, nevyužiju a může být důležitější, že se mi pohodlně píše text/kód.

    Pro C/C++ (když jsem to zkoumal, dlouho tomu jest) jsem nenašel IDE, které by v reálném čase (bez kompilace) pracovalo s AST. Výstup kompilátoru se většinou jen vypsal místo do terminálu do nějakého okna, podpora pro refaktorování omezená nebo žádná. Našeptávat uměl vim stejně dobře. Pro dynamické jazyky podobně, i když tam už se možná situace změnila díky IntelliJ. U javy to bylo složitější, IDE mají refactoring na dobré úrovni, doplňování, statická analýza kódu, do vimu jsem to na srovnatelné úrovni nedostal. Nejblíž byl eclimd (eclipse server, kterému vim posílá dotazy), ale byl příliš pomalý na používání. Tedy používám IDE.

    Můj ideál by bylo IDE, které by podporovalo vše, co používám ve vimu. Takové ale bohužel není, proto musím volit kompromis. Dokážu pochopit, že pro někoho jsou výhody vimu větší než to, co poskytne IDE. Ale doporučovat vim jako IDE mi přijde mimo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.