abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (26%)
     (18%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (32%)
    Celkem 34 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.1.2017 21:17 Nataša Gollová
    Rozbalit Rozbalit vše IPv6 a překlad adres (NAT)
    Potřebuji u IPv6 překládat adresy (dělat NAT). Buď klasickou maškarádu jako u IPv4 (přemapování portů + celá vnitřní síť je schovaná za jednou veřejnou IP adresou) nebo 1:1 tzn. rozsah veřejných IPv6 adres mapovat na jiný (typicky, ale ne nutně, privátní) rozsah IPv6 adres. Bylo by dobré mít obě možnosti, protože se hodí to i to.

    Funguje to v Linuxu? Pracuje se na tom? Jak složité je to implementovat? Šlo by třeba vzít implementaci NAT64 a upravit ji, aby překládala IPv6 na IPv6? Nebo na to jít přes nějakého démona v userspacu, který by byl napojený na TUN/TAP rozhraní a adresy jednoduše přepisoval?

    Disclaimer: Pokud možno se prosím zdržte flamu o tom, že NAT není u IPv6 potřeba. Ano, NAT/maškaráda tak, jak se aplikuje u IPv4 je ve většině případů prasárna nebo nouzové řešení, přesto existují legitimní důvody pro použití NATu. Pokud to někoho zajímá, např. máme speciální privátní síť, ze které se chceme dostat na internet. Bez NATu by to bylo nutné řešit přes HTTP nebo SOCKS proxy, ale to je jen pro HTTP resp. TCP provoz, není to univerzální řešení a je potřeba to konfigurovat na úrovni aplikací (nestačí v OS nastavit routu). Nebo máme sestavu virtuálních mašin, které chceme bez readresace stěhovat mezi našimi datacentry nebo od nás k zákazníkovi. (v podstatě aplikace tvořená mnoha VM, které fungují jako celek). Nebo i takové "drobnosti", jako VM běžící na notebooku, který přenáším mezi různými sítěmi - chci, aby komunikace z VM vypadala navenek jako komunikace z mého notebooku.

    P.S. možná se ptám na něco, co už bylo zodpovězeno, ale když tohle téma googlím, tak nacházím jen samé články o tom, jak IPv6 nepotřebuje NAT, a proto tam není.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.