abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Zajímavý software

    Emacs na stříhání videa? Klidně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 142.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 142 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Python Developers Survey 2024, výsledky průzkumu mezi vývojáři v Pythonu organizovaném Python Software Foundation ve spolupráci se společností JetBrains v říjnu a listopadu loňského roku. Zúčastnilo se 30 tisíc vývojářů z 200 zemí. Linux používá 59 % z nich.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Zajímavý článek

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.08.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.51.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 91 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 01:33 | Zajímavý článek

    Po roce bylo vydáno nové číslo magazínu Phrack: Phrack 72.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.8. 19:33 | Pozvánky

    OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.8. 19:22 | Komunita

    Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze. Konference OpenAlt 2025 o víkendu 1. a 2. listopadu v Brně. Blíží se konec přihlašování přednášek. Přihlaste svou přednášku (LinuxDays do 31. srpna a OpenAlt do 3. října) nebo doporučte konference známým.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 12:22 | IT novinky

    Raspberry Pi Touch Display 2 je nově vedle 7palcové k dispozici také v 5palcové variantě. Rozlišení stejné 720 × 1280 pixelů. Cena 40 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.8. 04:44 | IT novinky

    Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (77%)
     (9%)
     (9%)
     (0%)
     (5%)
     (0%)
    Celkem 22 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:48
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.1.2018 18:15 Nezmar23 | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Ovladače 64bit Nvidia Debian9
    Ahoj prosím o radu s instalací Nvidia do Debian9. Instaliji ztažené ovladače stažené z oficiálních stránek NVIDIA-Linux-x86_64-384.98.run. Instalace proběhne, ale chce po mě něco s 32bitovými knihovnami a já přesně nerozumím co. výpis z logu :

    . . . . -> Installing both new and classic TLS OpenGL libraries. -> Installing classic TLS 32bit OpenGL libraries. WARNING: Unable to find a suitable destination to install 32-bit compatibility libraries. Your system may not be set up for 32-bit compatibility. 32-bit compatibility files will not be installed; if you wish to install them, re-run the installation and set a valid directory with the --compat32-libdir option. -> Will install GLVND GLX client libraries. -> Will install GLVND EGL client libraries. -> Skipping GLX non-GLVND file: "libGL.so.384.98" -> Skipping GLX non-GLVND file: "libGL.so.1" -> Skipping GLX non-GLVND file: "libGL.so" -> Skipping EGL non-GLVND file: "libEGL.so.384.98" -> Skipping EGL non-GLVND file: "libEGL.so" -> Skipping EGL non-GLVND file: "libEGL.so.1" Looking for install checker script at ./libglvnd_install_checker/check-libglvnd-install.sh executing: '/bin/sh ./libglvnd_install_checker/check-libglvnd-install.sh'... Checking for libglvnd installation. Checking libGLdispatch... Can't load library libGLdispatch.so.0: libGLdispatch.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory Will install libglvnd libraries. Will install libEGL vendor library config file to /usr/share/glvnd/egl_vendor.d -> Searching for conflicting files: -> done. -> Installing 'NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86_64' (384.98): executing: '/sbin/ldconfig'... executing: '/sbin/depmod -a '... -> done. -> Driver file installation is complete. . . . .

    Po instalci, mi nenajede xserver ať povolím, nebo nepovolím zápis do xconfigu. pomůže jen odinstalace ovladačů.

    Během instalace ovladačů ještě dochází k zápisú do modprobe.d kde se deaktivuje nouveau driver.

    Co mám udělat? Mám jen nastavit cestu k 32bitovým ovladačům? Jak? nebo je mám instalovat sám? odkud? nebo mám povolit opět nouveau driver?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.