abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 18
    včera 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.1. 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    31.12. 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    31.12. 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.12. 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (3%)
     (0%)
     (18%)
     (32%)
     (13%)
     (5%)
     (5%)
     (13%)
     (34%)
    Celkem 62 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 06:15
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    9.2.2018 03:41 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Puppy linux nejde po nainstalování na HDD nabootovat
    neni to beznadejne, jen to nebude hned a neni jistota, ale sance urcite je ;-)
    na (alespon castecne) zmenseni initramfs by melo stacit zmenit nastaveni v konfiguracnim souboru pro generovani initramfs a pak pregenerovat... pripadne zlepseni by pak slo pres rozbaleni vygenerovane initramfs, rucni odmazani nekterych souboru a opetovne zabaleni, sice by slo jeste dalsi uspory ale to uz by asi moc nepomohlo...
    zkompilovani jadra by bylo snadne, na to staci nainstalovat par balicku a pusit par prikazu (slo by to na jinem vykonejsim pc), saskovani by bylo s tim prekonfigurovanim, urcite veci (jako ty SATA radice) by byli jasne, ale nektere veci uz by chtelo opravdu laborovat, tam je mi jasne ze bys to nedal, a hlavne je to o "nekonecnem" kolecku, nastavit-zkompilovat-vyzkouset, kdyz pujde zkusit odebirat dal, kdyz nepujde, vratit puvodni config a odebrat toho mene, nebo neco jineho, a zas kolecko... kdyz bych mel ten HW doma tak se to da, ale nevim jak to resit na dalku :) alespon nejak aspon trochu jadro oklestit by ale snad take slo... stare PC s 128MB RAM kde to jede neni stare? takhle bys mohl chtit to zkouset na starem s 4MB RAM ;-)
    moznost "in RAM" znamena ze se system (soubor 01-filesystem.squashfs kterej ma 120MB) z CD nejdrive zkopiruje CELY do RAM, kdy nasledne je mozne vyndat/odpojit CD...

    a nakonec jedna dobra zprava :) psal si ze mas 64MB RAM, ale na wikipedii pisou ze 760ED je vylepsena 760E o dekodovaci mpeg2 kartu, nicmene 760E ma mit 8MB na desce, ale lze pridat dalsi 8MB modul (netusim jestli je k sehnani :) a pak by s 2x32MB ve slotech bylo cekem 80MB RAM... dalsi vec ale nevim jestli je duverihodna, nekdo nekde psal ze tam jde az 104MB za pouziti tezko sehnatelneho 64MB modulu a udajne ze jde snad jeste vice... minimalne tech 80MB by ale melo byt realne, jen je mi divne ze pises ze mas 64MB RAM a pritom na desce ma byt pripajenejch 8MB... vis co mas uvnitr za pameti? muzes zkusit je obe vyndat a zkusit zapnout kolik ram ukaze? zda se vubec zapne, nebo 8 nebo 16?
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.