abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:55 | Nová verze

    Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.

    🇹🇬 | Komentářů: 34
    včera 04:44 | Nová verze

    Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (17%)
    Celkem 282 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.3.2018 16:52 Radovan | skóre: 2 | Vsetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IBM Thinkpad 760 Deli Linux, Delicate Linux
    Ale já nechcu nic nového, všecko nové- no nové- to co jsem si přizpůsobil - staré protože se mě líbí staré typy mám, IBM T61 to je celkem ještě můj design který se mě líbí, jede tam Windows 10 64bit, dál mám PC z roku 1995 skříň IBM ale výkonné předělané vnitřek na Windows 10 64 bit. já nepotřebuju nic nového. A toto IBM 760 chci jen jako trochu na ten internet- kdyby to vůbec nefungovalo s tím Windows XP tak by mě vůbec nenapadlo nic tam instalovat jiného. Ale že jsem přišel na to že by tam zřejmě šel třeba nějaký linux, že nejde- protože to neumím tak jsem si říkal že tam budu mít linux a bude trošku použitelnější než Windows XP,samozřejmě že tam neočekávám aby se mě všechno zobrazovalo- jenom když už třeba jen základní stránky- myslím si že tam i tiskárnu můžu používat, aspoň v tom xp to jako šlo tak sem tam si něco vytisknu, nic samozřejmě složitého, žádné DVD filmy přehrávat nic protože to nemá DVD mechaniku, možná že se podaří zprovoznit PCMCIA kartu- USB přes nějaký patch a když ne tak nevadí no. Ano myslel jsem si že vložím CD a bude to instalovat- nebude- protože to nemá tam obsažené ty komponenty pro IBM 760 to nikdo s tím asi nepočítal s tím to modelem, to je mé vysvětlení, jinak by tam dali i ty rozlišení všechno, nikdo nepočítal že by to někdo chtěl takový model, aspoň já si to tak vysvětluju, Samozřejmě že nemám znalosti- to musí odborník přispůsobit, to já i kdybych to tu měl další třeba dva roky tož to nezvládnu, něco tam přidávat, upravovat systém, jádro, to jsem nikdy nedělal nic takového, to musí jiní kapacité dělat- já bych se tu mohl rozkrájet a neudělám to, měl jsem ty notebooky dva, no a za tu dobu jak to tu morduju, tak už jeden odešel- pořád neustálé zapínání, atd

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.