abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:11 | IT novinky

    Na dnešní akci Made by Google 2025 (YouTube) byly představeny telefony Pixel 10 s novým čipem Google Tensor G5 a novými AI funkcemi, hodinky Pixel Watch 4 a sluchátka Pixel Buds 2a.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:11 | Nová verze

    The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 25.8 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) a také na Youtube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:00 | Nová verze

    Zeek (Wikipedie), původně Bro, byl vydán v nové major verzi 8.0.0. Jedná se o open source platformu pro analýzu síťového provozu. Vyzkoušet lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 23:55 | Zajímavý software

    Emacs na stříhání videa? Klidně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    19.8. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 142.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 142 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 13:22 | Zajímavý článek

    Python Developers Survey 2024, výsledky průzkumu mezi vývojáři v Pythonu organizovaném Python Software Foundation ve spolupráci se společností JetBrains v říjnu a listopadu loňského roku. Zúčastnilo se 30 tisíc vývojářů z 200 zemí. Linux používá 59 % z nich.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 04:00 | Zajímavý článek

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.08.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    19.8. 01:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.51.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 91 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    19.8. 01:33 | Zajímavý článek

    Po roce bylo vydáno nové číslo magazínu Phrack: Phrack 72.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    18.8. 19:33 | Pozvánky

    OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (81%)
     (7%)
     (7%)
     (0%)
     (4%)
     (0%)
    Celkem 27 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 19.8. 16:48
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    27.2.2019 15:35 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Male drobnosti pro vetsi pohodli - linux desktop v korporatnim prostredi
    Zdravim vsechny,

    po mnoha letech zase mohu pouzivat linuxovy desktop jako hlavni pracovni nastroj, ale potrebuji vyresit par drobnosti, ktere by mi usnadnily pouzivani. Obracim se tedy na vas prosbou o radu. Treba nektrou z tech veci uz nekdo z vas resil a snad i uspesne.

    Takze situace je takova, ze mam HP EliteBook 840 G4 s nainstalovanym Ubuntu 18.04 LTS s XFCE prostredim (Xubuntu) a tento laptop vkladam do dokyny, ke ktere jsou (krom obligatni klavesnice a mysi) pripojeny dva monitory pres DisplayPort a USB headset platronix.

    Toto vse mi funguje. Tedy platronix headset hraje a mluvi. Displaye zobrazuji a nastavil jsem si je dle vlastniho uvazeni, ale...

    Jelikoz nechci mit na stole dva monitory a otevreny laptop, tak jsem si nastavail, ze hlavnim monitorem je jeden ze stolnich a ze prip zavreni víka/displaye laptopu se (v pripade napajeni ze site) se zobrazovac paltopu vypne. Toto taky funguje. Problem nastava, kdyz odchazim od stolu, zamknu obrazovku a pak prijdu a chci zadat heslo. Toto pres USB klavestnici proste nelze. Musim otevrit viko laptopu, pockat chvilku, az se "probudi" (ackoli nema usinat a dle ledky ani nespi), obraz mi vyskoci i na externich monitorech. Teprve pak moho viko zase zaklapnout a prihlasit se uz pomoci externi USB klavesnice.

    Pak tu mam pidgina se sipe pluginem z PPA repozitare - proste aby mi fungovaly stejne funkce jako ve Skype for Business. Tady to funguje dobre, jen pidgin vyuziva stejne zvukove zarizeni, jako system pro systemove zvuky. Takze dokud tam mam jen USB platronix headset, tak jsem v poho. Jakmile si pripojim i BlueTooth sluchatka, tak nastane divna situace, kdy (napriklad) prichozi hovor hraje v repracich laptopu a spotify stale do BlueTooth sluchatek. Takze patram po moznosti, zda lze nejak prednastavit konkretni zvukove zarizeni pro konkretni aplikaci. Ackoli tady to bude asi souviset i s temi BT sluchatky, respektive s profily. Najsem si jiz jist, ale mit pripojene oba profily (A2DP a HFP) zaroven asi nelze.

    Pak tu jsou dokumenty na sharepointu. Ve widlich si to z daneho weboveho prostoru stahne a otevre word a pak to tam zase nahraje. Mate nejaky trik, jak zaridit toto i u LibreOffice? Jasne, rucne to tam muzu taky nahrat a funguje to dobre, ale koliduje to s moji lenosti a pohodlim. ;-)

    A nakonec kravina, ktera me ale stve asi nejvic. Doma mam v kazdem pokoji 5 GHz AP s malym vykonem a jen v rezimu 802.11A, tedy 54 Mbps. Jen v obyvaku mam 802.11AC Vsechna AP maji stejne SSID a vsechny ostatni laptopy, telefony a tablety s tim funguji uplne suprove - vyberou si to nejsilnejsi nebo nejrychlejsi. Jenze pracovni laptop se v drtive vetsine pripadu pripoji k APecku z vedlejsiho pokoje (a uz na ni zustane) namisto obyvakove 802.11AC, takze kdyz pak neco nahravam, tak je to utrpeni. Jasne, muzu to zafixovat na konkretni BSSID, jenze jakmile bych odesel jinam, kde uz tato wifina nedosviti, tak se mi to rozpadne. Takze otazkou jde, zda se da v Network Manageru nadefinovat preferovane BSSID (ja to nenasel) nebo kde bych mel hledat chybu - wifi, firmware, nebo nastaveni v OS?

    No a to je vsechno. Jsou to drobnosti, ale jejich vyreseni by mi zprijemnilo fungovani.

    Diky predem za rady.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.