abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 575 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.5.2019 12:43 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Synchronizace struktur databazí v PostgreSQL
    Nijak těžkopádné to není. Na začátku, když si hraješ, tak ty tabulky na produkci obvykle vůbec neexistují, takže si je prostě naklikáš, poladíš a do migrace dáš create table příkazy získané exportem z té experimentální databáze (a tu pak zahodíš). Přidaná práce víceméně žádná.

    Když pak děláš změny, tak už víš, co chceš a při provádění změn si průběžně odkopírováváš spouštěné příkazy. Většina klientů ti je ukáže. Tady nějaký overhead je, ale je to jen o vytvoření souboru a trochy ctrl+c, ctrl+v. Výhodou je, že když zjistíš, že jsi se někde seknul, tak můžeš prostě tu migraci upravit a nemusíš to klikat celé znovu.

    Třetí scénář je, že už databázi máš a nevíš, co chceš (např. hledání té správné optimalizace). Pak si prostě chvíli hraješ, vývojovou databázi rozdrbeš, zahodíš a hraješ si znovu. Když zjistíš, co chceš, změny bývají na pár příkazů, které nakopíruješ do migrace.

    Také velmi rychle narazíš na to, že některé změny chceš zachovat a jiné nikoliv. Ukecat automatický nástroj je prostě obtížné a zdržuje to. Oproti tomu při ručním kopírování SQL příkazů ty chtěné zkopíruješ a ty nechtěné ne.

    Užitečné je automatizovat obnovení lokální vývojové databáze do produkčního stavu (je to jeden skript s importem dumpu). Hodí se příkaz na vytvoření prázdné migrace. A pak je nutnost mít automatizované provádění migrací (z ručního spuštění). Ideální je ještě navázat jednoduchou sadou testů, které oťukají, že nové schema dává smysl a je konzistentní s kódem.

    Při běžném vývoji se mi ani nijak moc neosvědčily nástroje na porovnávání databází. Užitečnější je mít log spouštěných příkazů a případně export pro větší změny. Pak to ručně poskládat do migrace a spustit na to testy. Na první pohled se to sice zdá pracnější, ale ušetří to spoustu času právě svou jednoduchostí a hlavně předvídatelností.

    Obrovskou výhodou tohoto přístupu je snadná integrovatelnost s continuous integration a verzováním. Ty migrace prostě hodíš do Gitu spolu s ostatním kódem a až se to mergne do masteru, tak se změny v databázi samy propíšou na testovací server. Jediné nutné pravidlo je, že na jednou mergnuté migrace už se nesahá.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.