abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.6.2019 12:12 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše HP EliteBook 840 G4 - RAM upgrade, WiFi "neumi" 802.11AC
    Ahoj,

    mam dva dotazy v souvislosti s HW na tomto notesu.

    Rozhodl jsem se udelat upgrade na svem notebooku tim, ze jsem poridil 2x16 GB RAMky, ale dosel jsem do divneho stavu. Tedy k puvodnimu 8GB modulu jsem dal 16 GB modul a notes najel, memtest byl spokojeny a v pohode. Kdyz jsem i puvodni modul nahradil druhym 16 GB modulem a zapnul notes, tak se ozvalo jen pipani se soubeznym blikanim ledek Caps-Lock a Num-Lock. Stejna situace nastala, kdyz jsem prohodil novy modul za druhy z baleni. Tim padem mohu rict, ze oba nove moduly jsou plne funkcni. Stejne tak je jendo, v kterem slotu je puvodni modul. HB support tento stav (pipani a blikani Caps&Num lock) popisuje a radi zkontrolovat nove instalovane moduly, vycistit slot pameti a tak. Nic dalsiho. Takze ted mam v notesu 8+16 GB a druhy modul mi lezi ladem.

    WiFi karta je originalni a funguje. Ovsem AC site nevidi a kdyz je pripojena, tak je "slepa" - nescanuje okolni site, takze kdyz se chce clovek podivat, zda "uz najelo" nejake to AP, tak se musi odpojit. To neni zrovna prakticke.
    02:00.0 Network controller: Intel Corporation Wireless 8265 / 8275 (rev 78)
    	Subsystem: Intel Corporation Dual Band Wireless-AC 8265
    	Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 136
    	Memory at dea00000 (64-bit, non-prefetchable) [size=8K]
    	Capabilities: [c8] Power Management version 3
    	Capabilities: [d0] MSI: Enable+ Count=1/1 Maskable- 64bit+
    	Capabilities: [40] Express Endpoint, MSI 00
    	Capabilities: [100] Advanced Error Reporting
    	Capabilities: [140] Device Serial Number d4-25-8b-ff-ff-ca-d5-19
    	Capabilities: [14c] Latency Tolerance Reporting
    	Capabilities: [154] L1 PM Substates
    	Kernel driver in use: iwlwifi
    	Kernel modules: iwlwifi
    
    Takze se chci zeptat, zda nekdo z vas nema nejake reseni nebo radu.

    Diky.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.