abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 550 hlasů
     Komentářů: 26, poslední dnes 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.5.2020 08:02 Roman Horník | skóre: 8 | Seč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou licenci?
    Jo, to jsem já, jen jsem si vzpomněl na přihlašovací údaje, dlouho jsem tady nebyl.
    Koukám, že na svoje plány můžu zapomenout, leda snad bych mohl nějakou firmu oslovit a zkusit to prodat. I když - kolik za to chtít?
    Celý je to tak jednoduchý, že se divím, že na to nikdo zjevně nepřišel, přitom je to upravená určitá existující metoda. Jen se jednorázově pomocí onoho vzorce vygeneruje LUT (tam je to dost kritický, buď bude účinnost malá a třeba jen v určitý oblasti, nebo se budou tvořit artefakty, nebo přespříliš vzroste šum) a ten se vhodným způsobem aplikuje do zpracování IM (nebo křivka pro GIMP). V IM by to šlo i přes fx, ale hrozně pomalu. Ve výsledku dojde k velkýmu zvýraznění zastřených detailů (ovšem s potlačeným efektem kolem detailů velejemných až nulových) a malýmu až žádnýmu hrubých detailů (takže se nezvýrazní hrubej šum ani ostrý, kontrastní hrany), ale s ohledem na rozptyl fotonů do okolních pixelů. Ve výsledku se zdá, jako by měl snímek vyšší rozlišení. No a co se tejče šumu, samozřejmě naroste, ale ne z daleka tak výrazně jako u standardního ostření, jako kdybys chtěl zvýraznit jemnější detaily na srovnatelnou úroveň. Parametry nastavení jsou dva, šířka (ne v pixelech!) a hloubka záběru, jednou se mi povedlo dokonce laborováním lehce obnažit Bayerovu masku.
    JPEG tady je proto, aby se to vešlo do přílohy, no, možná i kvůli zamezení zpětnýho inženýringu, dokud se celá věc nevyřeší. Původní obrázek je mírně neostrej kvůli lineárnímu filtru při zmenšování, protože snímek je z foťáku, u kterýho se softwarový doostřování vypnout nedá (takže by se zvýraznily i překmity na hranách, a to prezentovat fakt nechci) a z 1/2.3" CMOS čipu RAW nechutně šumí. Ale k žádnýmu rozostřování jsem se neuchýlil. Kdo chce, ať mi pošle něco svýho, klidně zaostřím.
    Na otázku, jestli to není high pass sharpening - Ty znáš jinou metodu ostření (bez domejšlení), než na způsobu zesílení amplitudy vysokofrekvenčního signálu? Tady tomu není s jistou a vysoce klíčovou modifikací, která mnohem líp kompenzuje specifickou neostrost při pořizování snímku, jinak.
    Samozřejmě to umí pracovat se vším, co pozře IM, takže prakticky se vším, nehledě na alfakanál, a samozřejmě to lze učunit selektivním, jako že by se ostřila jen jasová složka, chroma ne. Zpracování je 16bitový, výstup je v TIFFu, ale opět může bejt v čemkoliv a klidně v osmibitový nebo nižší hloubce, takže v případě služby může bejt výstup v osmi bitech s osmibitovým LUT, takže s jistým zkreslením, v placený šestnáctibit (IM víc neumí).
    Jó, vědět, že se na tom nebude nikdo nehorázně pakovat (samo, že i kdybych měl celosvětovej patent, rejžáka to zajímat nebude a za chvíli to bude v mobilních aplikacích, mobilech a autokamerách), tak to všechno zabalím a hodím sem.
    P. S.: Zkoušel jsem to i na zvuku :D - převedl jsem zvuk na obrazový data, ty zaostřil a znovu převedl na zvuk. Kdyby nebylo nevyhnutelných mírných meziřádkových přeslechů, tak se to hodí na kompenzaci setrvačnosti mikrofonní membrány. Hlas jasnější, srozumitelnější, ostrý bicí, u vážný hudby zvuk nástrojů jasnější, senzoricky, jako by vzorkovací frekvence byla vyšší (asi pro omezení působení dolní propusti kodéru).
    I'm only wearing black until they make something darker | Debian-Linux.cz | Debian fórum

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.