abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    31.10.2003 12:37 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše Omezeni MAC -IP
    zalezi na tom, jak je nastavena sit. rek bych, ze jste si neprecetl tu vetu nebo odstavec cely. urcite se tam jeste hovorilo o vypnuti arp pro dane rozhranni/segment a nastaveni pro vsechny pripojene pocitace staticke arp tabulky. takhle kdyz mate povoleny arp a svazanou pouze na jedne stanici jednu ip s jednou mac adresou, tak aspon muzete sitovat, protoze ta stanice bez staticke arp tabulky si muze mac adresy dohledat pouzitim arp a ta prijmajici neprijme pro danou ip adresu zadny jiny paket nez ten s danou statickou mac adresou. a pri posilani odpovedi na prijate ramce/pakety si dokaze ta s jedinym mac-ip zaznamem ve staticke tabulce dohledat potrebnou vazbu pro jinou ip. pokud by to melo fungovat, jak si nejspis predstavujete, tak je potreba jeste nastavit druhy konec spojeni, aby vedel, na kterou mac adresu je prelozena ip adresa v ramci segmentu a zakazat arp na obou stanicich. nicmene z pohledu zabezpeceni jde porad o dost hloupe reseni, protoze budou prijmany ramce(pakety) z jine mac i ip adresy, akorat se nebudou dorucovat odpovedi, protoze ty stroje nebudou vedet, kam je poslat. navic to je mnohdy zbytecnyho otravovani se s nastavovanim pripojenych stanic pro nic. takze pokud mate stroje, kde mate uctovani pro ip adresy, tak na nich svazte ip adresy s mac adresami pro vsechny uctovane i neuctovane stroje a zakazte pripojeni z jinych ip, nez tech, ktere maji zaznam ip-mac. staticke arp tabulky vam dovoli jen polovinu toho co je skutecne potreba pro kompletni omezeni, kdezto iptables/ipchains komplet vse - jinak neuskodi kdyz nastavite oboje (akorat bude ). a u zadavani z shellu bacha u negace v prikazu pro iptables nebo ipchains. bude tam treba \! nejen !, jinak ten ! nejspis sezere readline na expanzi podle historie prikazu

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.