abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 04:44 | IT novinky

    U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    7.8. 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.8. 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    7.8. 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    6.8. 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    5.8. 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.8. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2355 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.2.2022 13:12 Ondro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GLPI
    • Vec kusu. Mne ich rozhranie velmi vyhovovalo(az na tie farby). Nove rozhranie je modernejsie ale vadi mi ten plochy dizajn, kde to nieje tak citatelne/oddelene ako v starom dizajne.
    • V pouzivani externeho agenta som osobne nevidel problem ale asi na prechod k vlastnemu agentovi mali dovod. Pri pouziti OCSinventory som nemal problem a ak si dobre pametam, tak islo si nastavit pravidla na manipulaciu s datami. Ruku do ohna za to nedam. Fusion inventory mi prisiel jednoduchsi, nie az tak dobry ako OCS a nikdy som ho realne nenasadil a nepouzival. Len test.
    • naozaj tam nieje? Nemal som problem s prehladnostou v GLPI
    • Ak si dobre pametam, tak bolo mozne nastavit prava, tak aby uzivatel alebo skupina pouzivatelov mala pristup len k vybraneu typu objektov. Rovnako aj ticketovaci system a dali sa nastavit pravidla na automaticke priradzovanie ticketov skupine/technikovi podla toho.
    • Bolo mozne nastavit aby user videl na svoje dashboarde vsetok svoj asset a aj nahlasene tickety. Raz som konzultoval s nejakymi ludmi, ze by na tej dashboarde to checli vidiet inac a neslo to tak nastavit ako to chceli oni. Neviem, ci som na to vytvaral ticket v GLPI na to ale ta ich poziadavka mi prisla dobra/logicka. Vyzvat usera k inventure, potvrdeniu spravnosti neslo. Je to pravne pouzitelne?
    • Ano elektronicky predavaci protokol GLPI nema(nemal). Len tlaceny.
    • Hromadne zmeny neboli/niesu dokonale v GLPI. Nepotrebovalis me ich nejak extra, tak neviem povedat, ci a co islo urobit. Bezne sme presuvali len nejake kusy HW. Presunut celu cast stromu by malo ist. Zmeny boli viditelne v historii a v logoch.
    • K tomu auditu sa neviem vyjadrit. Neriesil som nieco taketo
    • k autoamtickej kontrole zmien a k upozronovani na ne sa neviem vyjadrit. O ake zmeny a ake upozornovanie vam islo?
    • nejaka licenca kontrola tam je. Neviem, co ste vy potrebovali. Priznam sa, ze to nebolo ulne user friendly a chybala dokumentacia.
    • Ticketovaci system polovicaty? Ten mi prisel najlepsi oproti inym rieseniam, o triedu lepsi. Povedal by som bezkonkurencny. Ten sme vyuzivali najviac a kvoli tomu sme primarne zacali pouzivat GLPI(asset managment sme zacali pouzivat az nasledne). Mali sme desiatky ticketov denne. V com konkretnom sa ti zdal polovicaty.
    GLPI lepsi Excel? Tak s tym nemozem suhlasit ani nahodou. Pred tym sme pozuviali nieco ako Excel a po prechode na GLPI sa nam zmenil uplne svet. S tym Excelom to bolo ako v dobe kamennej. Nahlasovanie ticketov, prehlad o ticketoch, evidencia a prehlad o HW,.... To sa po prechode na GLPI dostalo na uplne iny Level. Nas support sa posunul na uplne iny level. A to nas use case nebol uplne bezny. Skusal som rozne riesenia a vsetky mi prisli tazkopadne a neprehladne. Uz sme boli rozhodnuty vyvinut si vlastne riesenie, ked som narazil na Chcelo nejaky cas sa naucit ovladat GLPI. Velka skoda, ze nemaju dobru dokumentaciu. Niektore zlozitejsie veci clovek musi len skusat ako ich urobit. Toto je za mna najvecsie minus. Pisem v minulom case, lebo uz asi 3 roky aktivne s GLPI nerobim ale stale sledujem jeho vyvoj kvoli tomu, ze je to super aplikacia.

    Pozeral som na Snipe-IT a vyskusal Demo. Podla mojho nazoru je GLPI ovela lepsi a prehladnejsi.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.