abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | IT novinky

    Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 06:00 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.7. 18:11 | IT novinky

    Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    8.7. 15:33 | Komunita

    Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    8.7. 11:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.7. 11:22 | Pozvánky

    Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.

    … více »
    Heřmi | Komentářů: 0
    8.7. 03:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 375 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    7.7.2002 17:20 Dalibor
    Rozbalit Rozbalit vše DĚLENÍ HDD v PM - PLEASE HELP
    Trošku jsem měl ponětí o tom, jak to je s těmi oddíly (tedy, že se připojují jako adresáře), ale každopádně jste mi v tom zmatek neudělal, spíše jste mi osvětlil o co jde. Jenže z vašeho příspěvku mi není jasné několik věcí:

    1) Předtím jste říkal, že v PM mám vytvořit /swap a /boot, ale teď jsem z toho pochopil, že mám vytvořit swap a /. Jelikož / a /boot není to samé, tak co mám tedy vytvořit? A pochopil jsem to správně, že / může mít třeba několik GB a /boot se dělá ovelikosti (standartně 20MB)?

    2) Pokud jsem to pochopil správně, tak na oblas unllocated nepůjde zapisovat (pži instalaci Linuxu bude označena jako prázdná), jelikož není naformátována na žádný souborový systém.

    3) Jelikož v tom rozdělování nemám jasno, chtěl bych vědět, jaké rozdělení by jsete mi doporučil (konkrétně jak mám rozsekat těch asi 8GB, přesně co, jestli /root, /swap, / atd atd... a o jakých velikostech). Vycházejte z předpokladu, že PC používám jen já, a tedy je podle mne zbytečné dělat třeba /home, když se stejně budu přihlašovat jako root, tedy využiju jen /root (nemám totiž rád, když na mně každou chvíli něco vybafne typu: že nemám dostatečná práva).

    4) Kam se instalije vlastní systém? na který z těch /root atd...?

    5) Kam se v Linuxu instalují programy? Zase mě zajímá, na který svazek: /root atd... Existuje v Linuxu něco jao ve Widlích "Program Files" ?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.