abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Komunita

    Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | IT novinky

    Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 13:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 05:44 | IT novinky

    Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    14.8. 18:00 | Nová verze

    VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 14:11 | IT novinky

    Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    14.8. 12:44 | Zajímavý software

    Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 12:22 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 11:55 | IT novinky

    Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    13.8. 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (52%)
     (19%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (17%)
    Celkem 396 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.12.2004 07:40 Jedi2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat WXPH po Linuxu?
    Ahoj...

    Tak o tomhle vim svý. WinXP Home narozdíl od XP pro se snaží nainstalovat na první partition prvního disku, takže proto ti to řve že je partition nakompatibilní - je tam linux (pozor Win instalátor čte obsah boot sectoru, kde zjistí zda se jedná o FAT,FAT32,NTFS či pro Widle neznámý FS). Nepomůže ani změna FSID první oblasti, protože právě čte obsah boot sektoru. Jediný co mně napadá a co jsem již několikrát dělal je očůrat to tak, že přiřadíte FSID 0x00 - což je unused všem partition před tou na kterou chcete instalovat, takže ve vašem případě (teď jsem se podíval přesněji) je to v pytli, protože na disku máte jen jednu primary partition a Widle neumí startovat z extended (umí ale trochu jiným způsobem, který ve vašem případě nepřipadá v úvahu, protože aktivní oblastí bude ta primární a ta je v linuxovým 83). Takže pokud tam chcete narvat další Win systém, bude nutný přerozdělit disk. Pokud chcete poradit, pište na jordie@tiscali.cz, doma mám na PrimaryMaster 1xW95, 2x WinXP (Pro, Home)a 1x SUSE Linux, na SecondarySlave mám WinXP Home a Win98 a vše to běhá tak jak má. Akorát podotýkám, že mít XP Home na druhým disku nebo na další partition a navíc v kombinaci s jinými systémy je pro člověka který neví přesně oč jde trochu tvrdý oříšek. U Pro je to trochu jiný, tomu je jedno jestli se instaluje na první či poslední partition, ale snaží se taktéž být na prvním disku (resp.na tom ze kterého se čte a spouští MBR), pokud není, tak na tomto disku hledá partition na kterou může zapsat loader (FAT,FAT32,NTFS), pak může být klidně na posledním disku. K zavádění používám XOSL a lilo. Takže pokud se vám do toho chce, můžeme to zkusit. Pokud nechcete přerozdělovat disk, můžete si sehnat jiný (např. 10 GB, cca 400 kč), tan dát např. jako Primary Slave a na tento disk pak instalovat WinXP Home. Ve vašem případě máte FAT v Extended, takže z ní zřejmě nepůjde tak snadno startovat, ikdyž některé pokročilejší zavaděče to umí, takže bych vám doporučoval při instalaci XP Home na Primary Slave odpojit fyzicky první disk (nestačí jej vypnout v BIOS, XP instalátor si je najde tak jako tak) a nainstalovat XP na tento disk. Tam se zapíše jak MBR tak Bootsector, takže vše bude na jednou disku (je to elegantnější než mít systém na jednom a zavaděč na jiném, co když vytáhnu první, XP pak nenajedou - samozřejmě lze použít recovery konsoli a FIX /MBR a FIXBOOT a zapsat MBR a Boot později, ale pokud jste to nikdy nedělal tak to může být problém, stejně jako když zapomenete admin heslo, pokud jste jej při instalaci či později zadávali, nebo máte nastaveny tvrdší "místní zásady zabezpečení", takže se pak ke konzoli nemusíte dostat). Kecá mi to až moc, snad jsem Vás neunavil...pokud budete potřebovat poradit klidně mi mailujte na admmail.li@cpost.cz nebo jordie@tiscali.cz (spíše na první, je do práce). Zatím...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.